honza19hk

Jaká je pravděpodobnost,že budou letos opět povodně?

Ne,že bych to někomu přál,ale poslední roky to je téměř pokaždé.Je nějaká pravděpodobnost,že budou tedy znovu? Bude jejich četnost stoupat?
Myslím podobné těm např. z roku 2010 na Liberecku.
Doplňuji:
Někde psali že budou stále častější,tak jako jsou některé zimní měsíce bez sněhu,což dříve moc nebývalo.

Nejlepší odpověď
Drap

S určitostí se to říci nedá. Bylo by to jen hádání z křišťálové koule. Pravděpodobnost je naprosto stejná, jako každý jiný rok

Další odpovědi
www

Pokud chceš %, tak je to 50 na 50. Skutečně se dá předpokládat, že mohou být povodně častější z několika důvodů-viz net. Zdali ale budou letos v takových velkých rozměrech neví předem nikdo. Lokální jsou a byly však každoročně.
Doplňuji:
Pokud bych bydlel, nebo měl firmu v ohrožené oblasti, raději bych počítal s tím, že budou a snažil se minimalizaci případných škod předem.

Funna

stejně jako každý jiný rok…a nevím jak tam u vás…ale mi tu máme měsíce beze sněhu už hooooodně dlouho…

odpomass

No, museli bychom vzít v potaz dlouhodobé stavy sněhu na českých horách, dlouhodobé statistiky o množství srážek během roku apod., abychom mohli spekulovat, jestli se zvyšuje, nebo snižuje riziko povodní. Určitě ale nelze očekávat nějakou znatelnou pravděpodobnostní změnu v řádu jednotek let…

venkovan

Zas chceš zachraňovat?
Svatá pravda je to co mi kdysi řekli na hasičské škole – největší neštěstí při požárech a přírodních katastrofách jsou dobrovolní hasiči.
S povodní je to jako s tchýní – přijde kdy to nejméně čekáš. A ty největší povodně v posledních 20 letech se ůnarodilyů během několika dnů, kdy se nepohly tlakové výše a tlakové níže nad naším státem (hraničními pohořími) o několik dní déle, než je zvykem, a voda místo aby se vypršela po větší ploše vytekla na poměrně malém území.
Takže spekulovat kdy a kde – děkuji a nechci. Respektive – nechci vidět a slyšet lidi kteří během několika dnů přijdou o svoje domovy, někdy o své zdraví a životy. Je lepší se snažit, aby nebyly (povodně).