tazatelka

Jaká je nutná příprava pro instalaci nové stolní myčky nádobí

Prodejce nabízí ke koupi myčky službu „all inclusive“, v níž je i instalace myčky. Musíme mít ale předem instalovaný nějaký kohout pro přívod vody (jako např. u pračky) do myčky? A co odpad? dá se u stolní myčky řešit jen odpadní hadicí hozenou do dřezu, nebo musí být odpad vody napevno zabudovaný?
Myčka bude naše první, žádnou jsme ještě neměli.

Za fundované odpovědi dděkuji 🙂!
Doplňuji:
Doplnění:
myčka bude stát vedle funkčního dřezu, přívod i odpad jsou OK.
Zásuvka ja také vpořádku.

Nejlepší odpověď
anonym

Pro myčku je potřeba:

  • zásuvka 230 V / 16A (pokud možno samostatný okruh)
  • přívod alespoň studené vody
  • odpad

Pokud je myčka instalována poblíž dřezu, lze napojení odpadu a přívodu vody připojit na instalaci dřezu (ale to budete muset připravit předem.

Další odpovědi
Jikra

Jestliže prodejce nabízí „all inclusive“ tak pokud máte v blízkosti přívod vody a odpad tak borci to tam nainstalují a zapojí. Tato služba je zahrnuta v ceně.
Musí na přívodu vody zapojit speciální kohout (který brání vyplavení) a odpad podobně jako u aut.pračky vyvedou do odbočky na syfonu, který eventuelně vymění. Jestli je to solidní firma tak je to hotový raz, dva. A věřte, že vím o čem mluvím.