Pkd

Jak vyřešit odtok u dřezu?

Doposud byl použit „husí krk“. Problém je, že při vysouvání a zasouvání skříňky pod dřezem zadní část neustále naráží do „husího krku“ a dochází k deformaci a nyní se nám udělala v husím krku díra, voda začala kapat a musíme husí krk vyměnit. Nebo má někdo prosím jiný nápad, jak to lépe vyřešit? Děkuji.

Pavel

Odpovědi
Drap

Dát husí krk tak, aby do něho skříňka nenarážela

Muffz

Upřímně, už dlouho jsem neviděl větší paskvil. Husí krky jsou mor, Ikea je cpe do kuchyní i koupelen, je to levné řešení, ale hodně nekvalitní.

Nejefektivnější a nejkvalitnější by v tomhle případě bylo vyrovnat sifon (nebo lépe koupit jiný typ), odbočku (asi z pračky/myčky) dát vodorovně (nepovede nahoru, což je blbost i vzhledem k odtoku), takže bude rovnoběžná s odtokem z sifonu. Odtok z sifonu pak spojit s odpadem pomoci dvou kolen a trubky, žádný husí krk. Pro instalatéra práce ani ne na půl hodiny.

cukrar

Předělat systémem HT. Použít správné kolena a krátké trubky. Pak bude bez problémů.

lukas1912

Koupit kra-či aby nenarážela.

Pkd

Ano, souhlasím, tak, jak to je nyní, je to vyřešeno hrozně (opravdu paskvil). Ano, ten druhý vývod je k myčce. Sifon je ze šikma zřejmě proto, aby se dala zasouvat ta skříňka pod dřezem, jinak ta spodní zadní část by narážela do sifonu a nešlo by to zavřít.

Pkd

A když koupím kratší, musí být ten husí krk prověšený do tvaru „U“ a nebo to být nemusí? Proč se to nechává prověšené?

Pkd

To moc dobře nejde, husí krk je hodně prověšený…
https://ibb.co/fTy­AhQ