with.love

jaká je nejznámější stavba v praze v gotickém,re­nezančním,barok­ním stylu a v klasicismu?

Nejlepší odpověď
mirlin

Chrám Sv.Víta…je gotiky chlouba…/ V.Neckář /,

atd.,

ale je tu zapomenut sloh románský : napřííkllad Dům U Kamenného Zvonu na Staromáku.

Další odpovědi
Mc Merkurion

jako gotickou bych dal katedrálu sv.Víta na hradě,především parléřovskou část,jako renezenční pak letohrádek Belveder,je to ukázka čisté renesance a nejkrásnější barokní stavbou Prahy je bezpochyby kostel sv.Mikuláše na Malé straně
Doplňuji:
ale z klediska turismu,stavba,kte­rá splňuje vše,co jsi napsala je Pražský hrad,a známý je dost

Sůwa

Jen doplním, že pražskému Belvederu, nebo také Letohrádku královny Anny se říká „perla renezance na sever od Alp“ a typická klasicistní stavba je palác U Hybernů 🙂

Sopka

Rozhodně sem zařadím Pivnici U Fleků – jako klasiku Výlet do XV.století s panem Broučkem.

ratava

Nejznámější stavba v Praze, která je postavena v uvedených stylech je Pražský hrad…

Mc Merkurion

zapomněl jsem na Karlův most,období gotiky,Karla IV,druhý nejstarší most ve střední evropě,nejstarší je taky u nás,v Písku

Mc Merkurion

…mělo být z hlediska…