Avatar uživatele
P.T.

Jaká je „internetová gramotnost“ českého národa podle toho, jaké otázky zde vídáme?

Některé dotazy, které tu vídám, mě vyloženě rozesmějí, nad jinýma kroutím hlavou. Buď jsou to samé nesmysly nebo to jsou otázky, na které má odpovědět jen kvalifikovaná osoba „z oboru“. Kolikrát to jsou věci, které si stačí „vygooglovat“. Souvisí to s leností nebo s něčím jiným? Uvítám vaše názory.
Doplňuji:
Dědopetře, Vám extra děkuji za koment. Jediný koment, kde se projevilo buď nepochopení zadání nebo jakýsi druh soucitu. Řekněme, že tato má otázka spadá do kategorie „K smíchu“, subkategorie „naprosto zbytečných“, ani jsem s jiným zařazením sám nepočítal. Nicméně jistě splnila svůj účel, děkuji za účast 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: P.T.

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Kerberus, anonym, beer, www, Ježour, anonym před 4760 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Jak si představujete jaké otázky by tady měli tedy být podle vašeho názoru.
1)jsou nesmyslné.
2)otázky jen pro kvalifikovanou osobu.
3)otázky které jdou „vygooglovat“.
4)otázky k smíchu.
5)otázky nad kterými kroutíte hlavou.
Takže zbývají otázky jaké?Podle mě jsou otázky položené ať jsou jakékoli a čekají na odpověď a to od kohokoli.A Vaše otázka patří do které kategorie?K tomu aby tady mohl někdo pokládat otázky nemusí být počitačoví experti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Internetová gramotnost tázajících je dost často nulová.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ježour

80% negramotnost
19% lenost
1% zabavit se na netu

Jen pro srovnani:
9/10 lidi v nasi firme, kde denne pracuji s pocitaci, nevi co je Total Commander nebo jiny pribuzny program, natoz aby ho meli nainstalovany. Kliknem na „Tento pocitac“ a at to fici z pohranici. Nedelam si iluze, ze co se tyka internetu, bude situace kolem Guglu odlisna.

Na druhou stranu, pokud mohu poradit, udelam to rad, ale souhlasim s tim, ze nektere dotazy jsou vice nez usmevne 🙂 podle me spousta lidem chybi trocha investigativnsoti a chuti zjistit nebo najit neco sam a mit pak z toho radost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Už to, že „domáci“ uživatelia sú schopní sem vkladať otázky a odpovede hovorí pre ich internetovú gramotnosť. Už to, že sa sem dostali hovorí, že už vyrástli z internetovej škôlky. Horšie to je s jazykovou gramotnosťou. Som prekvapená, koľko ľudí neovláda svoj materinský jazyk (y/i).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek