eleonnore

Jaká je duše rockera?

Jak rocker vypadá, co si obléká a co poslouchá je všem jasné. Ale už jsem o hodně lidech slyšela, že mají rockerskou duši, že jsou v jádru rockeři. Jak byste takového člověka popsali? Je to o nespoutanosti, divokosti, rázném přístupu k životu a k lidem? Jak byste popsali duši rockera?

Nejlepší odpověď
annas

Duše rockera – spojení se na netu objevuje často. Může být lékař s duší rockera, psycholog atd.
To jsou „normální“ lidé, jen milují rock.
https://www.go­ogle.cz/search?q=du%C5%A­1+rockera&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&e­i=TIsAWIznK4nN8gf4y­o_gDQ

Nesetkala jsem se osobně s někým ze jmenovaných, koho bych považovala za rockera.

Slovenský bigbít. autor: Juraj reaguje na uvedený slovenský seriál

".Sám sa považujem za starého rockera a mne sa seriál veľmi páčil.Dnes už som si zvykol na to, že kontroverzné téma má ďaleko väčší úspech než napríklad historická faktografia, výpovede súčasníkov.. Medzi takéto témy zahŕňam aj definíciu rockera. Čo sa skrýva pod definíciou rockera? Je to muzikant s osobitým štýlom života, alebo len obyčajný konzument rockovej hudby ? Existuje aj definícia rockera ako citlivej duše, ktorá svoje vnútro prezentuje prostredníctvom svojej hudby. Podľa tejto definície je rocker proste citlivé indivíduum, ktoré svoje city dokáže prejaviť jedine pod vplyvom drog, v lepšom prípade alkoholu. Samotná definícia je kdesi v oblakoch. Fakt – kto je u nás pravý rocker? Aj vo svete už ich akosi ubúda. Tí praví rockeri odišli veľmi mladí, … Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain, všetci pestovali kult Sex, drogy, rock´n´roll a mali rovnaký vek smrti – 27 rokov. Náhoda alebo prekliatie?… Všetci skončili na drogách čo bolo aj príčinou ich náhlej smrti. Sex, drogy a rock and roll – tri veci, ktoré sú považované za symboly rockera. Bez nich by to podľa niektorých jednoducho nešlo. Úspešný, uznávaný a blahobytný starý rocker bez týchto atribútov to je smutný pomník. Ako pamätník začiatkov rock and rollu 50. a 60. rokov sa považujem za starého rockera bez týchto atribútov.

Dnešné „rockerstvo“ sa už neposudzuje z hľadiska samotnej hudby. Ide o bohapustý imidž a o to, kto sa ako predá, pod akou nálepkou ho eviduje bulvár (okrajovo odborná kritika). Takže sú dnešní rockeri ozaj tými pravým rockermi za ktorých sa vydávajú? V minulosti bola definícia rockera veľmi jednoduchá, boli to jednoducho vyznávači pravého nefalšovaného rock and rollu. Teraz sú tu speed, trash, death, black, heavy a ešte neviem aki metláci a ambient, techno, dance, trance, house, hip hop, rap… Mohol by som popísať plno štýlov, či žánrov, druhov, skupín a podskupín. Kto sa v tom má vyznať? Mne osobne je to jedno, čo sa ako volá. U mňa rozhodujú moje uši o tom, čo budú počúvať. Faktom je, že XXI. storočie nežije z rockerov. Preto bude čím ďalej tým menej rockerov, ktorí sa budú tváriť, že sú „starí rocker.“

http://www.prave-spektrum.sk/mes­sage.php?75119

Jaká je duše současného rockera? Záleží na tom, zda je aktivní nebo ,pasivní rocker. To je individuální, znám rocekry jen z jejich vystoupení, nikoliv osobně, takže těžko posuzovat. Ti praví byli „drsňáci“, jak je uvedené v odkazu, lovili „holky“, ale " väčšinou to naozaj bolo o mechanickom se­xe".

Myslím si, že rocker – fajnoušek je člověk, jemuž se určitě líbí rock, kupuje si i živé záznamy, chodí na koncerty, snad nepodlehne drogám atd. V jeho duši je určitá vzpoura třeba proti současné společnosti, jakási nezávislost, chce něco napravovat atd.

Úmrtí 2016
„Juraj Černý – rocker tělem i duší, kterého víc než drogy ničil alkohol“
http://www.ire­port.cz/clanky/smrt-si-rika-rocknroll/juraj-cerny-rocker-telem-i-dusi-ktereho-vic-nez-drogy-nicil-alkohol

" Zpěvák Prince zemřel na předávkování opiáty, stojí v lékařské zprávě."
Zdroj: http://www.li­dovky.cz/zpevak-prince-pry-zemrel-na-predavkovani-opiaty-fu5-/lide.aspx?c=A160602­_192309_lide_E­LE

Další informace o tom, že drogy byly příčinou úmrtí, jak píše autor slovenského článku
„:27 muzikantů, kteří zemřeli ve 27 letech“
http://www.hu­debniknihovna­.cz/27-muzikantu-kteri-zemreli-ve-27-letech.html
Většina z nich zemřela na předávkování drogami …

Další odpovědi
anonym

To co píšeš ve tvém dotazu kromě poslední věty,tak to jsem já.
Nespoutanost,di­vokost,pak ještě výbušnost a bít se za každou cenu za pravdu.
U mě ještě převládá láska k dětem a zvířatům a prostě rockovou´hudbou žiji celej život.
Mám rád otevřené srdce a také ho pro určité lidi otvírám.
Zásadně nesouhlasím s Annas v jejím odkazu,že dost rockerů bere nabo bralo drogy.Ano byli tací,ale kolk lidí dnes bere drogy se vám ani nezdá a nejsou to žádní rockeři.
Osobně znám na stovky rockerů a rockerek a vím,že drogy neberou a ty neberu a nebral jsem nikdy ani já.

Nerevarin

V neposlední řadě má duše rockera celkem kladný vztah k chlastu. Jinak je to velmi těžká otázka. Každá skupina lidí se něčím olišuje a něčím spojuje své „členy“. Pro někoho to prostě může být fakt, že se mu líbí ta muzika, ale může jít o tatíky, či normální spořádané lidi. Ale rock sám o sobě byl ve svém vzniku rebelský, vyhrazoval se proti stanoveným pravidlům, ať už v hudbě, či k přístupu k životu, čili se dá i částečně říct, že vyznavači rocku bývají lidé podobného ražení. Ale rock se dělí na spoustu větví, těžko si představit, že vyznavač třeba indie rocku bude kalící rebel v zálibách v nonstop mejdanech. Ale když se budeme držet toho klasičtějšího rocku, plus třeba hard rocku a metalu, tak takových lidí znám spousty a pokusím se zde napsat, co je spojuje. Rádi posedí u pivka a popíjejí, rádi se podívají na koncert a festival, jsou vesměs inteligentní a mají určitou velkou dávku flegmatismu a drsného humoru. Rocker z drtivé vetšiny nebývá vegetarián natož vegan, nebývá levicového či extra humanistického či anarchistického smýšlení, spíše naopak. Mají trochu tendenci kritizovat ostatní styly hudby a být vůči vyznavačům jiných subkultur trochu arogantní. Rockeři holdují max. spíše alkoholu a cigaretám, někteří i marihuaně. Ale není to styl a společenství lidí, ve kterém by se chytily drogy typu perník, extáze, LSD houbičky atd. Byť se vyjímky mohou najít a rockové hvězdy pochopitelně jeli v leččems. Mají sklony k ironii, bývají lehcí pesimisté a občas jsou jízliví. Mají rádi temné záležitosti, zajímají se o fantasy či o válečné filmy. Tak to vidím u svých známých, ale pochopitelně to nelze aplikovat na všechny.

lota

Rozedraná. První co mě napadlo.

Cenobita

Rockeři mají duši citlivou jako dívky, protože zpívají většinou rockové balady o lásce 🙂

fcoop

http://pitbikes­.cz/en/nahrad­ni-dily-doplnky-mini-bmx/387-duse-kola-rocker.html

ivzez

Na chybně formulovanou otázku nelze odpovědět.

Odpovědět bude možné, až opravíte
(, případně odstraníte) nesmyslné „Je to o“…

eleonnore

ivzez: Mohu nějaké bližší info k vašemu příspěvku? Moc jsem ho nepobrala, proto bych ráda, abyste se víc rozepsal. Moji otázku kromě vás jinak každý pochopil. Ráda bych se od vás v češtině přiučila… :)

led

Je zaujímave, že väčšina odpovedajúcich poukazuje len na vonkajšiu viditeľnú stránku rockera, pritom akoby sa mu nepozreli do jeho duše. Rocker nie je pasívny, svoje city vyjadruje verejne, ale nemýľte si fanúšikov rockovej hudby a vandalov pod pláštikom rocku so skutočnými rockermi.
Poznala som dosť Rockerov, „rockerov“ a pseudorockerov"

led

obaja annas aj eburo, majú v niečom pravdu a v niečom nie. Poznať dušu rockera len z vonku, na samotné poznanie nestačí
annas píšete "Nesetkala jsem se osobně s někým ze jmenovaných, koho bych považovala za rockera."mohli ste stretnúť, ale nemuseli ste to poznať, pretože rocker nie je len taký, ako píše Eburo o sebe.
Rocker je človek ako každý iný,možno len s citlivejšou dušou a ako vták Burlivák, sa povznáša v rytme hudby, štýlu a svojej osobnosti nad všetkým tým pachtením sa pri zemi, či plávaniu v pokojných vodách. Nie rocker čelí osudu v podobe búrky, uragánu, ktorý ho chce zhodiť z oblohy, letí proti nemu a vyzýva ho do boja. Napriek svojej navonok divokej povahe v skutočnosti vyznáva pokoj a mier v duši. V tomto sa odlišuje od nás, biednych pozemšťanov, čo valíme si svoju guličku osudu pred sebou.

annas

Ad led
obaja ..

Rocker Juraj píše – Rocker – „Je to muzikant s osobitým štýlom života… Existuje aj definícia rockera ako citlivej duše, ktorá svoje vnútro prezentuje prostredníctvom svojej hudby. Podľa tejto definície je rocker proste citlivé indivíduum, ktoré svoje city dokáže prejaviť jedine pod vplyvom drog, v lepšom prípade alkoholu. atd. “

Osobitý život autor nerozvíjí, nepopisuje, citové vyjádření zužuje na požití alkoholu a drog.

Něco na tom určitě je, když si projdete odkazy, které jsem vložila, většina rockerů opravdu zemřela po užívání drog.

led

Tí známí slávní rockeri to je len špička ľadovca, tak ako na špičkového herca sú tisícky slabších hercov, tak je to aj s rockermi. Preto nemožno paušalizovať neresti slávnych.

annas

Ad Eburo, nepřesná formulace zkresluje informaci. "Zásadně nesouhl zásadní rozdíl.

Je třeba text správně pochopit a také interpretovat.

annas

Nevím proč, ale neotiskl se mně celý text, takže znova.

Ad Eburo, nepřesná formulace zkresluje informace.
„Zásadně nesouhlasím s Annas“ – nejde o můj názor, jen jsem citovala vyjádření někoho jiného. Takto vznikají zprávy typu Blesku.

Je třeba text správně pochopit a také interpretovat.

anonym

Netřeba kopírovat,je potřeba ze své hlavy psát to co je pravda.

annas

Eburo,

je to marné. Opět nepochopení textu, je opravdu třeba pozorně číst.

marci1

Duši má jemnou, srdce kovové. 🙂