Hadej

Jaká je doba promlčení u zaplacení faktury?

Dobrý den. Dne 18.5.2016 mi přišel email od UPC, že nemám zaplacenou fakturu ze dne 1.9.2012 částka 880 Kč. UPC platím poctivě sipem každý měsíc a až do dnešního dne mi nepřišel žádný dopis nebo email, že jim mám něco doplatit, a podle mě jelikož je to už skoro čtyři roky, není to už náhodou promlčené? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hlada

Obecná promlčecí lhůta jsou tři roky. Jestli společnost nikdy před tím fakturu neupomínala, je možné promlčení namítnout.

Další odpovědi
Dochy

Myslím, že ano. Pokud nezjistíš, že mají pravdu, asi bych se vydal touto cestou… Zkontroluj si smluvní podmínky.