Kryšpín

Jaká byla nálada v ČSR v roce 1962 kdy byl svět na pokraji třetí světové války, neb to bylo daleko tak klídek?

Jako nyní neb byl JF. Kennedy a N. Chruščov rozumnější i když ty Sovětské předpotopní rakety nemusely Amíkům vadit.

Odpovědi
Drap

Nálada nebyla vůbec klidná. Tenkrát žila ještě spousta lidí, kteří zažili světovou válku, tak si dovedli reálně představit, co vše by se mohlo stát. I z předpotopních Sovětské rakety byly na stejné, možná i lepší než předpotopní rakety USA.

Kazatel

Tehdy byla nálada taková, že jsme se báli raket z druhé strany oceánu. Bohužel nedovedeme vést mezinárodní politiku tak, abychom nebyli pro jiné terčem. Odezdi, ke zdi. Možná si někteří pamětníci vzpomenou, když se na Kubě usídlili se zbraněmi Rusové, jakou nelibost to neslo u USA. Teď nám však plánovaná přítomnost USA na Ukrajině vůbec nebyla cizí, co jsme tak asi mohli čekat a kdo to vyvolal?