tadeas.klime

Jak zvýšit odpovědnost, efektivitu státních zaměstnanců?

Např 1/ Dobrovolný mechanismus hodnocení všech státních zaměstnanců a jejich odměňování/trestání na odměnách nebo povinným dovzděláváním.
2/ Zdanění nad mediánových platů/mezd zaměstnanců mimo konkurenci … tj. státní zaměstnanci, kde jejich plat není určen tržním soutěžením nebo hodnocením občanů budou zdaněni. – motivace k zavedení hodnotících mechanismů
3/ Odměňování bude zmenšeno pokud je stát ve schodku.
4/ Drobná spoluúčast státních zaměstnanců na neefektivních rozhodnutím nesloužící většinovým potřebám většiny. …
5/ …

Nejlepší odpověď
Drap

To neni naše starost. Občany stejně nikdo poslouchat nebude. Je to věc vedení státu. Naprosto zbytečná otázka.

Další odpovědi
paul1

Zavést zákonem ekonomickou zodpovědnost.

Rokio

Finanční odpovědnost za pracovní prohřešky státních zaměstnanců, zeštíhlení státního aparátu a odměna za práci podle jejich výkonu a chování (to by posuzovali i jejich klienti).

da ny

A Vy jste kdo, tajný agent (jak na ně), nebo rýpal („myslitel“
? Nepřející rejpal?
Co těm chudákům hasičům (odnesou všechno, včetně požárů), policistům, zdravotníkům, učitelům, úředníkům…., chcete ještě naložit na hřbet a sebrat?
To Vám nestačí, že jim sníží (FÚ) plat o 4%? nedočkají se navýšení, zatím, co se jinde zvedají mzdy.
Na přidání čekají jen učitelé. To chcete také, jako „oni“ (vláda), vyházet (omezit počet) školníky, kuchařky, uklízečky aj. (ti nedostanou nic).

Došlápněte si na ty darmožrouty ve vládě, parlamentu, senátu. Ti si pravidelně zvyšují platy. Ti se neošidí, jen ty ostatní a důchodce. 😉
O co Vám jde?
Koho/co chcete spasit?
Koho hodláte kontrolovat, plést na něj bič?
Z jakých pohnutek (nepřejete, závidíte, či co…).
Starejte o svou pracovní náplň a svou finanční odměnu.
Bez té většiny státních zaměstnanců, bychom, včetně Vás, byli pěkně nahraní (v zadeli).
Doufám, že mezi ně patříte, jste přinejmenším hasič a pletete bič, především, sám na sebe!

Ametyst

Začít je pomalu propouštět. Štíhlý stát je něco jako yetti, taky ho nikdy nikdo neviděl.

john0000000

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které Kontaktoval jsem prostřednictvím tohoto e-mailu: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

INRI

Zvýšení odpovědnosti a efektivity státních zaměstnanců je důležité pro efektivní fungování veřejného sektoru a plnění státních funkcí. Existuje několik strategií a opatření, která mohou pomoci dosáhnout tohoto cíle:

Jasná definice rolí a odpovědností: Státní zaměstnanci by měli mít jasně stanovené role a odpovědnosti, aby věděli, co se od nich očekává. To může zahrnovat vytvoření organizačních struktur a dokumentace pracovních postupů.

Odborná školení a vzdělávání: Poskytování pravidelných školení a příležitostí k profesnímu rozvoji zaměstnancům pomáhá zvyšovat jejich schopnosti a dovednosti, což může vést k vyšší efektivitě.

Systém hodnocení výkonnosti: Zavedení systému hodnocení výkonnosti umožňuje hodnotit výkon zaměstnanců na základě jasných kritérií a stanovovat cíle pro jejich zlepšení.

Motivace a odměny: Spravedlivý systém odměňování a motivace může zaměstnance motivovat k lepšímu výkonu a zvyšovat jejich odpovědnost.

Transparentnost a dohled: Zajištění transparentnosti veřejného sektoru a dohledu nad činností státních zaměstnanců může snížit korupci a zvýšit odpovědnost.

Sankce za nedodržování pravidel: Zavedení odpovídajících sankcí za nedodržování pravidel a norm může posílit zodpovědnost zaměstnanců.

Zapojení veřejnosti: Veřejnost by měla mít možnost monitorovat a ovlivňovat činnost státních institucí, což může zvýšit tlak na odpovědnost.

Modernizace technologií a procesů: Zavádění moderních informačních technologií a efektivních pracovních postupů může zvýšit produktivitu a efektivitu státních zaměstnanců.

Etický kodex: Stanovení etického kodexu a etických standardů může pomoci vytvořit kulturu odpovědnosti a integrity.

Právní rámec: Zlepšení právního rámce a zákonných nástrojů pro dohled nad státními zaměstnanci a trestání nedovoleného chování může také hrát důležitou roli v zvyšování odpovědnosti.

Zvýšení odpovědnosti a efektivity státních zaměstnanců je dlouhodobý proces, který vyžaduje kombinaci těchto a dalších opatření. Je důležité, aby byly tyto kroky prováděny s ohledem na konkrétní potřeby a kontext daného státu.

tadeas.klime

da ny:
Děkuji za váš příspěvek.
Skutečně je s efektivitou státu a zaměstnanců velký problém.
Ale který jde právě řešit i elegantně prospěchu státních zaměstnanců.
Např učitelé budou hodnoceni studenty a rodiči. Jejich hodnocení se anonymně zpracuje. A ti nejlepší budou pochváleni a ti nejhorší budou např. muset např v létě chodit na kurzy dle atributu vlastností který měli nejhorší … Je špatné nutit horší pedagogy ke vzdělání? Není.

Jde mně o zvýšení efektivity …
Jde o to že když dáme více peněz státním zaměstnancům budou více konzumovat z produkce a té produkce bude pro ostatní méně. Tj. plat/mzda pro jednotlivce je možná odměna, ale pro celý sektor je to přesun produkce které ostatním bude scházet. Tj. efektivita je nezbytná aby se tak nestalo. Né jen to zvýší se poptávka po po migraci, ale migranti také potřebují státní služby atp. Tj. je nutné zvýšit efektivitu.

da ny

UTOIE…. :/

  1. Škola je ten nejhorší příklad….

Pedagogů je nedostatek, i těch špatných (chrlí je pedagogické fakulty od r. 1993, slovy ministrů školství). Samozřejmě, že jsou i ti dobří a ti, které to baví a umí učit 😉

Je třeba změnit celý systém, Přestat vyučovat nepotřebné informace.
U nás NE. Nebyla by zajištěn objektivita“
Projevily ba se ambice rodičů, špatný odhad „schopností“, možností dítěte ⇒ „Za vše může ten blbej učitel/ka.“ ne/sympatie, msta, závist, nepřejícnost aj.

Státním zaměstnancům (kromě poslanců a soudců), se střídavě ubírá a dává stop stav na platy, zejména od roku 2010 (stejně tak důchodcům, 10 let nedostali ani korunu navíc. Po vrácení valorizacedo zákona se jim zase utahují opasky.

Osobní platy existují již dávno. Ředitelé mají tu možnost, již celé roky. Je pro ně složité, rozevřít výrazněji nůžky, mezi jednotlivými zaměstnanci. To můžete udělat tam, kde máte dostatek/nadbytek pracovních sil. Ty ve státních školách nejsou (40% učitelů je důchodovém a předdůchodovém věku).
„Odměny“ u státních zaměstnanců nebývají plošné, pokud vůbec nějaké jsou.

Sester je málo (půjdou raději prodávat, nebo do ciziny, mimo obor), lékařů je obecně nedostatek, z FN odcházejí, po atestaci do soukromých společností (vysoké náborové příspěvky) nebo se stávají OSVČ.
Hasičů je nedostatek, policisté slevují, ze základních podmínek (maturita), aby někoho ulovili.
Čím více pokut, tím větší odměna, lidskost se vytrácí. Upozornění nestačí….
Na zdejším FÚ jsou zaměstnanci vytížení, až to hezké není. Práce se přidává, stavy snižují (nenabírají se noví zaměstnanci), peníze ubírají….. (- 4%).
Lehce se zvýšil zájem o práci v armádě, včetně dívek.
V zemi, kde se vše, co jde VYUŽIJE/ZNEUŽIJE, ve vlastní prospěch, tímto způsobem, žádné efektivity nedocílíte.

tadeas.klime

Drap: Děkuji za odpověď, jen jsem myslel např:
1/ Povinný dobrovolný mechanismus hodnocení všech státních zaměstnanců a jejich odměňování/trestání na odměnách nebo povinným dovzděláváním.
2/ Zdanění nad mediánových platů zaměstnanců mimo konkurenci … tj. státní zaměstnanci, kde jejich plat není určen tržním soutěžením nebo hodnocením občanů budou zdaněni.
3/Odměňování bude zmenšeno pokud je stát ve schodku.
4/Drobná spoluúčast státních zaměstnanců na neefektivních rozhodnutím nesloužící většinovým potřebám většiny. …

Drap

Jsi úplně mimo. Vysoké posty ve státním aparátu, pokud se obměňuje tvoří přátelé a známí těch co jsou právě u vesla, nebo se udělují jako jako stranická trafika za minulé dobré služby. Ze spodu s tím nejde hýbat. Jediná možnost by bylo vyměnit celou vládu a s ním celý aparát. Neni však nikdo, kdo by tam mohl nastoupit a neopakovalo se to.. Pedagogy by hodnotili studenti. Nejlepší by byl ten pedagog, který po studentech nic nechce, nevyžaduje ani docházku a dává výborné hodnocení. Je pravdou že by i nic nenaučil, ale byl nejlepší. Je to jen tvoje utopie. Kdo by to měl obměnit? Současná vláda, která se nemůže dohodnout mezi sebou?

tadeas.klime

Děkuji za reakci, nad tím jsem přemýšlel
1/ Zdanění nad mediánových platů/mezd lidí mimo konkurenci
( Tj. hlavně by to odnesli ti kteří mají extrémní plat, nepracují konkurenčním prostředí a nemají plat dle hodnocení ) – tj. je to univerzální daň kterou by platil „každý“, ale hlavně ji odnesou neefektivní státní zaměstnanci s vysokým platem, ale přeba i vrcholový zaměstnanci firem kde je slabá konkurence(dle FÚ/UOHS).

2/ U pedagogů by nešlo o hodnocení známek, ale srozumitelnosti, motivace, nadšení … a odměnou/trestem by bylo povinné 1–2měsíce dovzdělávání na univerzitě. Tj. studenti by negativním hodnocením nic nezískali, krom ještě lepšího kantora, kterému se zlepší srozumitelnosti, motivace, nadšení.

  • Hodnocení může být vážené tj. jedničkáři mohou mít větší váhu hodnocení atp.

Tj. není možné to udělat povrchně …

da ny

Promiňte mi mou poznámku.
Mám pocit, že jste u otázky moc nemyslel…
Nebo neumíte napsat, o co Vám, vlastně jde.
Stále pokládáte dotazy jk na „státní zaměstnance“. Zdá se, že vůbec nevíte, kdo všechno jsou státní zaměstnanci!!!
Pokud Vás „trápí“ práce a výsledky zákonodárců/zás­tupců, lidem, ve volbách zvolených,
neházejte je do jednoho pytle, obecně, se státními zaměstnanci.
Ne nadarmo se říká" „Ševče, drž se svého kopyta a nepleť se do toho, čemu nerozumíš.“

tadeas.klime

PS: Tajní agenti byli státní zaměstnanci …
Tj. jste zaujatá, zkuste se na to podívat pozitivně.
I státní zaměstnanci nežijí na věky, pokud budou žít naplno a efektivně i jím se zlepší život, protože bude jejich práce smysluplnější a se zpětnou vazbou. Uvidíte že to zvládnou a nakonec všichni budeme rádi.

da ny

Nejsem zaujatá.
Nebude smysluplná. Byl by to nebezpečný bič na zaměstnance! Prostor pro bossing a šikanu.
Někdy je třeba spadnout z jahody nebo z obláčku.
Můj názor je opřený o zkušenosti, nejen vlastní a z domoviny.
Vy máte možná hezkou, ale naivní představu.
To poslanců, senátorů, by stačila polovina.
Ti by měli být odvolatelní.
Trestně odpovědní za své činy a zločiny, napáchané na národu. 😉

tadeas.klime

Viz předchozí odpověď-

tadeas.klime

Státní zaměstnanci si přidávají práci, nejsou efektivní, zvyšují poptávku a tím nutí lidi více produkovat, a tím zvyšují poptávku po státních službách.
Tj. například 100× plat policistům, tím si policisté z jednoho HDP koláče snědí extrémně více, ostatní dostanou o hodně méně a tím se zvýší kriminalita. Tj. více peněz může efektivitu i zhoršit.

Tj. státní zaměstnanci jsou tady pro efektivní vzdělání dětí né pro učení, zdraví menší bolestivost a lepší naděje na dožití né na více léčení, pro menší kriminalitu né pro více služebních výkonů …

da ny

S léčbou zdraví, společnosti musí začít každý sám u sebe.
Méně peněz, stres, šikana, pracovní přetížení (přesčasy), závist (plat, mzda),
msta (hodnocení rodičů, studentů) ⇒ odliv pracovních sil (už tak chybějících).
Až budou léčit, učit, krmit, přebalovat, uklízet, vařit, léčit a kriminály hlídat roboti, tak snad.....

tadeas.klime

Například 100×zvýším plat policistů, tím asi zvýšíme jejich výkonnost, zvýše se i poptávka po práci u policie, poptávka se zvýší o cca 50%, sníží se trochu ostatní produkce, zvýší cena a dostupnost produkce pro ostatní a tím se zvýší kriminalita. Tj. zvýšení platu zvýšilo kriminalitu. Tj. klíčem je efektivita …