kubik!

Jak zvýraznit jednu barvu na fotografii?

Zdravím, nejsem zrovna nadšenec pro úpravu fotek, ale občas to na nějaké té fotce chce oživit barvy. S tím problém nemám, ale chtěla bych zjistit pod jakou záložkou či „pojmem“ objevím tuto funkci: Celá fotografie je laděná do jedné barvy, většinou šedé a jen třeba sponka nebo tričko má nějakou výraznou barvu, která z fotky přímo svítí. Vím, že to program, který mám umí, jen se nemohu rozpomenout, kde to najdu. Mám program PhotoFiltre. Děkuji za každou pomoc :)

Odpovědi
anonym

Nemám PhotoFiltre, takže ti někdo – případně, poradí přesněji…
😉
Zvolíš si oblast, se kterou chceš pracovat (např. Lasem).
Pak ´vytáhneš´ saturaci jednoho barevného kanálu (nebo doladíš i další).

Lamalam

Jak se to dělá ve PhotoFiltre nevím, ale ve Photoshopu je nejlepší způsob si tu část, kterou chceš obarvit, vybrat lasem, výběr zkopírovat do nové vrstvy a s ní si pak děláš co chceš. Po úpravě přizpůsobit krytí, sloučit vrsty a je to.

mosoj

Barva na fotografii ( jakákoliv) není vždy čistá R – G – B barva o hodnotě 255.
Takže prací s barevným kanálem to tak snadno nepůjde. Ubereš modrou vyleze ti žlutá atd.

V Zoneru 15 je v efektech tzv. funkce „posuv barev“. Kapátkem vybereš na fotografii barvu kterou chceš změnit. To je barva namíchaná z různých hodnot R-G-B !!! Potom posuvníky upravuješ konkrétně tuto namíchanou barvu.
Je možnost úpravy odstínu, sytosti, světlosti.
Takto můžeš změnit barev kolik chceš na jeden zátah. Samozřejmě do nekonečna to nejde, ani nadměrná úroveň úprav není dobrá.

Jak je to ve foto filtru nevím. Pokud to tam vůbec jde.
Doplňuji:
Funkcí „sytost“ se byť ve výběru, ovlivňují ale všechny barvy .

anonym

Video návod ti pomůže. Je to práce s lasem(výběr), výběr, inverze, úpravy, sytost.

http://www.you­tube.com/watch?v=VU8iF­d9eoQI
Doplňuji:
http://forum.te­lecharger.01net­.com/forum/high-tech/LOGICIEL­S/Graphisme/res­sortir-couleur-resolu-sujet_276381_1.htm

ivzez

Vytvořte si kopii obrázku a zkoušejte v ní.

Nástroj „kouzelná hůlka“, zaškrtnout okénko před slovem „barva“,
vybrat barvu (ohlídat si odchylku, radši zkusit méně než přednastavených 30)
a postupně vyzkoušet přidat stíny/jas/kon­trast/sytost – pokud se Vám výsledek nebude líbit, přidat nebo vrátit zpět, … Další možnost je gama korekce.

Photo Filtre toho umí dost, jen si radši vše napřed zkoušejte v kopiích.