Avatar uživatele
celie

jak zvládnout v klidu výchovu 15 letého syna?

Doplňuji:
Jsem na něj sama a už je hodně znát puberta.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: celie

Zajímavá 0 před 4019 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

důvěra. Rodič v klidu, dítě v klidu. Rodič neví kdo je, dítě neví kdo je a bude to hledat jinde. Ještě jsem nezažil, aby mi věřil někdo, komu já nevěřím. Zvládat v klidu? ..někdy stačí věřit ,)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Hlavně nekřičet, nemlátit dveřma, to dítě vypne zvuk a je mu to jedno, pomyslí se maximálně hele, maminka zase řádí a potřebuje se vykřičet. Důvěřovat svému dítěti a mluvit s ním, hovořit s ním každý den několik minut „soukromě“ a vysvětlovat, vysvětlovat, co se ve vaší rodině nedělá, co by se dělat mělo a co by se dělat nemělo. Já s pubertálním klackem měla hodně těžkou jeho pubertu, byla jsem na to také sama a to vědomí mi ubíralo sil a dnes, když je mu 26 let, jsem zjistila, že všechen křik vešel vniveč a akorát nás odcizil a že až teď, když s ním mluvím jako s dospělým a kolikrát ho třeba i žádám o radu, že jsme se konečně k sobě přiblížili. Přijde mi, že syn se najednou podvědomě až moc zhostil role mého ochranitele u vědomění si, že jsem na vše sama. Takže raději ze sebe udělejte ženu, která si s něčím neví rady a potřebuje se o tom poradit s jediným chlapem, kterého má, než ze sebe udělat litou nenáviděnou saň

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Vychovávejte ho tak, jak byste chtěla, aby vychovávali Vás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anna007

Podle toho, jaký je. V tomhle věku se už projevují geny, takže výchova zmůže asi tak 20 %. Nadávky nebo mlácení to ještě zhorší. Důležitý je vyniknout v něčem, k čemu má ten kluk respekt. Já jsem se například na starý kolena naučila jakoby programovat, a tak jsem s ním tak nějak vyšla. Taky být informovaná o jeho zájmech, třeba když hraje hry, tak občas obdivovat jak hraje, mít přehled o posledních novinkách, některý hry taky hrát a nemusí to být ty, co hraje on, ale třeba jinýho druhu. Poslouchat to, co poslouchá on, a ještě něco jinýho novýho, aby to nebylo tak prvoplánový.
A hlavně bych požádala v nějakém klášteře nebo někde na internetu, ať se za něj modlí, protože tohle nemusí dobře dopadnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Richie

řezat, řezat, řezat. Ještě si na svým 15 dobře pamatuju a teď sem za tuto výchovu rád.
Doplňuji:
Tak řezat vařečkou, aby to cítil.

Upravil/a: Richie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pracovní tábor, vojenský tábor, koncentrační tábor… Záleží, o co se jedná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek