Jenča

Kdy je ideální věk na děti?

Jaký si myslíte, že je ideální věk ženy a muže na početí prvního potomka? Upřednostňuji názor starších a zkušenějších. :)

Nejlepší odpověď
Terryle

Myslím, že to je hrozně individuální. Ze stránky biologické je prý ideální věk pro první dítě u ženy mezi 20–25 lety, u muže na tom asi tak hrozně moc nezáleží, ale asi by mu taky nemělo být 60… (jde o to, že už pravděpodobně dceru neodvede do tanečních, nepůjde dítěti na promoci).
Důležitější než tělesná zralost mi přijde zralost duševní a ta fakt závisí na člověku, povaze, zkušenostech, názorech. Moje spolužačky už děti mají a jsou šťastně vdané (1. dítě v cca 24 letech – no po skončení vysoké :o)… a pak máte lidi, kteří na výchovu dítěte nebudou dostatečně zralí nikdy. Někdo to zvládne v 20, někdo nikdy… Jde taky o to, co v životě chcete – pokud chce žena nejen rodinu, ale i trošku lepší práci a úspěch, bude asi muset s mateřstvím trošku počkat a kariéru si rozběhnout (ve většině povolání s malým dítětem už novou kariéru neuděláte). Ale pak zase může mít sama ze sebe dobrý pocit a váží si sama sebe, což se na malém určitě podepíše pozitivně…
Je tam prostě moc vlivů a myslím, že se to obecně říct nedá.

Další odpovědi
kropitko

Myslím,že je to jedno,záleží na tom,jak jsou rodiče schopni poprat se se zodpovědností za malého tvorečka…První dítě jsem měla v 19 letech a zvládla jsem to,už jí bude 19,,,přežila to…pak jsem měla např, dítě ve 26 letech a taky dobrý,,no a to poslední ve 36 letech a taky dobrý,,,tak co na to říct. Snad jen,že jsem nyní trpělivější. Ale těžko říct,jestli je to věkem a nebo bohatými zkušenostmi…

Gollumek.88

to je u každého různé. Někdo chce děti brzo, pořídí si je třeba ve 20ti, někdo později tak třeba až ve 30ti. Podle mě je to ideální ve věku 25–28 let. Ale znám lidi, kteří měli děti i po 30cítce a všechno šlo v pohodě. Asi bych brala v úvahu to, aby dítě nemělo v 15 za rodiče důchodce… :)

hanulka11

Dnešní doba je jiná ,než když jsem byla mladá já. Tenkrát když jsem se vdávala bylo mi 20 ,tak jsem byla poslední ze spolužaček a už většina vozila kočárek . Měla jsem děti až za nějaký rok po svatbě ,ale nic mi neuteklo .Dneska je normální že mladí založí rodinu hluboce po 30roce života. Protože chtějí mít nejdříve nějaké dobré zaměstnání a bydlení a je to dobře , lépe se jim pak žije. Nevím každý to má nastavené jinak -to je jen z mé praxe.

elektrikář

Když se nám narodila první dcerka bylo mi 24 druhá přišla po 4 letech.Dnes už mám 15 letého vnuka takže radosti s dětmi s ním prožívám znova.

hanjimka

Ideální věk neexistuje.Já měla syna v 19 a ted už si užívám toho klidu,že nemusím z práce honem domů a vařit a dělat školu,atd.Je mu 18 a naštěstí je v pohodě a když vypadnu někam na akci tak je spíš šťastný,že má volno.Ale zase jsem asi přišla o ty diskotéky a zábavu v „mládí“.