no name :D

Jak zrychlit pomalý a starý počítač? Více v popisu.

mám pomalý a starý (11let) počítač a potřebuju vědět jak ho zrychlit „zdarma“!
Řeknu to na rovinu tenhle PC je tak pomalý že za rok asi nerozjede „internet“. (internet je v pořátku)
Potřebuju originální odpověď protože jsem hodně hledal na Youtube jak ho zrychlit a dokonce i anglicky.
Jedinou dobrou vlastnost má že rozjede docela rychle offline hry např. Counter Strike 1.6 (na plné detaily)
Parametry: Windows Xp (ano… xp)
CPU Intel Celeron 2.80 Ghz
RAM 1Gb
Předem děkuju za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Tak první a nejdůležitější věc, která je třeba u tvého počítače, je rozšíření operační paměti, (RAM). Chce to minimálně 3 GB. (Pozor: 32-bitový Windows nepodporuje více než 3GB. Pravděpodobně máš 32bit, takže nemá smysl kupovat více, než 3GB). Zjisti si, co za typ tvoje základová deska podporuje (DDR2/3?) a kup si rozšiřující moduly, nejsou drahé. Vyměnit je není vůbec náročný úkol.
Potom bych doporučil přeinstalovat systém, tzv. čistou instalaci. (Je třeba si zálohovat svá data.)
Všechno pak poběží MNOHEM rychleji. Za to dám ruku do ohně.. 😉

Další odpovědi
Kepler

No, tady se už mnoho dělat nedá. Pokud to teda má být zadarmo. Leda tak odstranit nepotřebné soubory, nebo zbytečné programy, které žerou operační paměť RAM. 1 GB je opravdu jenom na to xp, vyšší verze nezvládá. Já bych teda zaplatil radši upgrade, aspoň na 4 GB. Z hovna bič neupleteš…

xxx3

kromě dokoupení paměti RAM, jak už tu bylo zmíněno a také nové instalace bych doporučil ještě zrušit stránkovací soubor – jde o to, že počítač pak nebude každou chvíli hrabat na pomalém disku. Má to pouze jedno riziko – když se paměť přeplní, tak některé programy spadnou. To se ale dá celkem snadno pohlídat – fungoval jsem tak několik let a nebyly vážnější problémy.

Kepler

Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, měl jsem kdysi na NTB stejný problém: když se kapacita HDD naplnila blíže ke 100%, tak se PC taky zpomalilo. Umazal jsem 10% a bylo to lepší. Ovšem žádný zázrak.

anonym

Nějak mi uniklo, že to má být zadarmo.. Čistá instalace, jak jsem psal, ta dost pomůže. Ale neni to dlouhodobé řešení. RAMka prostě potřebuje upgrade.

xxx3

přesně tak, navíc tam bude s vysokou pravděpodobností DDR2, takže to půjde sehnat někde v bazaru