Jak zrušit co nejrychleji SS u Lišky?

Dobrý den, potřebuji nutně zrušit stavební spoření u Lišky. Zjistila jsem, že manžel neplatí půl roku nájem a hrozí, že nás dají k soudu. Nikdy mi nepřišla upomínka, i když jsem spoluvlastník a teď to chtějí zaplatit hned najednou – cca 38000,–. Mám už došetřené malé stavebko, je tam právě tak těch 40tisíc. Jak to mám ukončit bez té tříměsíční lhůty?Existuje nějaká možnost? Děkuji

Nejlepší odpověď
noen

SS je na 5/6 let,pokud jste takto dlouho spořila,máte nárok i na státní podporu a stačí podat výpověď – písemnou,pak od následujícího měsíce by běžela ještě ta 3-měsíční lhůta,ale ve výpovědi můžete uvést,že ji nechcete dodržet a že peníze chcete bez lhůty.Budete bohužel sankci – strhnou vám ji z naspořené částky – za nedodržení smluvních podmínek (3-m. lhůty)!!!Peníze by jste měla obdržet zhruba do 14 dní na účet nebo složenkou.
Bližší info i konkrétní částky vám řeknou na prodejním místě ČMSS.

Další odpovědi
fiurasek9

standartně to funguje u Stav.spoř.tak že se dá ukončit smlouva z následnou novou smlouvou Raiffeisen st.spoř. to má pak do asi 8 pracovních dnů.Liška se asi o moc neliší..

mišula4

Tak jste se pánové oba zmýlili, zjistila jsem, že to prostě nelze!!! Ani za nějaké penále, ani když třeba doložíte doklad o koupi něčeho čehokoliv, co souvisí s bydlením -nelze!
Pouze si můžete vzít meziúvěr, popřípadě můžete uzavřít následnou smlouvu, ale musíte na ni převést minimálně 20tisíc z té původní smlouvy – jinak musíte počkat tři měsíce. Tak to jsem pěkně nahraná!!
Děkuji za odpovědi.