taborsky ruda

Jak zmenšit velikost (pixelů)foto před odesíláním emailem ?

Na úpravu fot používám prg PICASA3. Bohožel nemá přeloženou nápovědu. V PC mám pro úpravu fot ještě prg HP Photosmart, Adobe Photoshop, ACDSEE32. Nepoužívám je takže nevím jsou-li komplet.

Nejlepší odpověď
anonym

nejlepšího výsledku dosáhnete například s freewarovým prohlížečem a jednoduchým editorem fotografií:

XNVIEW – hodně podobný Picasa svým zaměřením … poklepáním otevřete zvolenou fotografii, pak z menu OBRAZEK->ROZMERY… otevře se okno ve kterém nastavíte požadovaný rozměr šířku a výšku v pixelech a nezapomeňte před potvrzením [OK] ještě změnit metodu převzorkování na LANCZOS (je daleko kvalitnější než obvykle dostupná Bilineární)

program takto umí změnit rozměr třeba stovek fotografií najednou pomocí Dávkové konverze (stačí vybrat více fotografií, pak pravým tlačítkem Dávková konverze …)

http://www.slu­necnice.cz/sw/xnvi­ew/

Další odpovědi
Terryle

Já na tohle používám prográmek Shrink Pic (http://www.on­thegosoft.com/shrin­k_pic.htm). Jede pod lištou a pozná, když začnete něco posílat nebo nahrávat na net – a automaticky to zmenší (na předem nastavené rozměry). Komprese je poměrně kvalitní a nemusíte se s ničím crcat ručně :o) Akorát je pak k vzteku, když vám program běží pořád a potřebujete občas nahrát i něco nezmenšeného. Řeší to ruční spouštění, nenechávat to běžet ve „spícím“ módu.
Jinak to jde snadno a rychle i v Photoshopu – otevřete obrázek, v menu vyberete Obraz – Velikost obrazu a tam si nastavíte, kolik pixelů/centime­trů/procent má mít výsledná fotka. Když ji zmenšujete hodně, je taky fajn změnit převzorkování (já dávám bikubické hladké a obvykle to vypadá dobře). Je to otázka okamžiku :o)

Elk

Pokud se jedná o pár fotek, tak stačí otevřít ji, stlačit najednou ctrlR, ukáže se velikost – nastavit – entr. stlačit najednou ctrlS a uložit.

irij

Další možnost:Obrázek otevřít v programu Microsoft Office Picture Manager( je součástí balíčku Office), – obrázek-komprese obrázků-dále jsou tyto možnosti:nekom­primovat,doku­memty, Webové stránky, E-mailové zprávy. Zvolit požadované a uložit.