martin14

Jak zjistit podporu OS na PC?

Jak mohu zjistit. který OS je kompatibilní s mým PC?
Například mám notebook na kterém běží Win7 a chtěl bych vědět zda by na něm běželi i jiné starší typy Windows

Nejlepší odpověď
Bedy

Podívejte se na oficiální stránky výrobce počítače nebo jednotlivých komponent a podle toho se rozhodněte.

Pokud chcete na svém počítači provozovat starší Windows, například z důvodu kompatibility některých programů, doporučuju stáhnout a nainstalovat Microsoft Virtual PC nebo podobný program, do kterého ten starý Windows nainstalujete a můžete si ten starý Windows spustit „jedním kliknutím“ v novým Windows.

Další odpovědi
doldas

Zjistí se to těžko, nejlépe se podívat na ovladače videokarty, zvukovky, wifi jestli existují i pro starší verze Windows. Ovšem jinak – proč to chcete? Jestli jenom kvůli pokusům a testování programů, je lepší si nainstalovat něco na virtualizaci, třeba VirtualBox nebo Vmware, případně Microsoft má pro sedmičky rovnou Windows Virtual PC (není tam standardně, musí se stáhnout). Pak to půjde vždycky, až někam k Windows 3.11 a podobně.