Vesmir27

Jak zjistit Facebook, email nebo internetovou stopu pomocí IP?

Dobrý den. Mám jednu IP a potřeboval bych s pomocí ní najít dotyčného Facebook, email nebo jen navštívené stránky (ty si přeci jen uchovávají informace o tom jaká IP je navštívila). Není zde někdo kdo by věděl jak na to? Všude jsem našel jen jak najít s pomocí Facebooku IP, tak by mě zajímal opak.

Odpovědi
Roman71

Pomocí IP zjistíš vlastníka, popřípadě poskytovatele IS (internetových služeb). Na to slouží program Whois. Jinak k trasování paketů v síti slouží Wireshark. S tím už se dá vystopovat kde a co se na síti děje.

Nevím, zda se dá najít „dotyčného Facebook“ podle jediné IP adresy, protože samotný Facebook má IP adres tisíce. Na každé z těch IP adres může být konkrétní sever s minimálně tisíci uživatelskými profily, a už se nám to násobí..

Je to jako hledání v kupce sena, ale vystopovat by se dala zobrazená profilová stránka (přímý link) pomocí Wiresharku. To by bylo podstatně jednodušší. K tomu už je ale zapotřebí trochu hlubší znalost počítačových sítí a čas.

ivzez

To dost „zavání“. Zdejší uživatelé jsou rozumní,
nepředpokládám, že by v tomto někdo poradil.

Vesmir27

Díky.