dust8

Jak zjistit aktuální používaný aktivační klíč originální verze Windows 7, které mi byly instalovány v servisu?

Žádné médium ani krabičku od toho nemám a systém se nainstaloval jako originální k onomu repasovanému PC. Jedná se doufám o licenci svázanou pouze s daným PC? Jak bych mohl postupovat při instalaci pokud nemám originál DVD, které mají onom obchodu s repasy? Kontaktovat s žádostí o zaslání média?

Odpovědi
Kazatel

Co potřebuješ je instalační klíč, software lze stáhnout, pokud je podporován, z oficiálních zdrojů.

Pro zjištění aktuálního klíče existují různé softwary, můžeš zkusit třeba tento: https://www.win­tools.info/in­dex.php/windows-key-viewer

Kepler

Já mám taky repasovaný a upgradovaný PC, kam mi dali Win7, instralašní CD a k tomu i aktivační klíč, což je série znaků. Ten jsem pochopitelně ztratil, ale na požádání mi firma ten klíč znova poskytla. Přesný postup si už nepamatuju, ale ten obchod by ti měl pomoci.

cochee

1. Otevři příkazový řádek jako administrátor. Nejjednodušeji tak­to:

  • na klávesnici WIN+R, otevře se dialog „Spustit“
  • do dialogu napiš „cmd“ (bez uvozovek) a odešli stiskem Ctrl+shift+Enter

2. V příkazovém řádku zapiš následující příkaz – nejlépe si jej odsud okopíruj a do příkazového řádku vlep, je to docela dlouhý text:
wmic path softwarelicen­singservice get OA3×OriginalPro­ductKey
a odešli. Odpovědí je 25 znaků dlouhý alfanumerický řetězec, a to je aktuální Windows Product Key.

Doplňuji: Pokud byly Windows aktivovány pomocí digitální licence / CoA, nebyl při aktivaci Windows Product Key použit a výše uvedený příkaz nic nezobrazí.