slaisa

Jak zjistím, kolik je v tiskárně barvy?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak zjistím, kolik je ještě barvy v tiskárně, abych zbytečně nekupovala novou. Věděla jsem to, ale už jsem to zapomněla.
HP Deskjet F370.Předem děkuji moc.

Nejlepší odpověď
dubraro

S tiskárnou je zpravidla dodáván program, který tyto informace umí zobrazit. Možná jej bude třeba nainstalovat nebo třeba jen najít a spustit.
U některých inkoustových tiskáren je to snadné, protože nádobky na inkoust jsou průhledné.
Ve Windows můžeš zkusit Zařízení a tiskárny / levým tlačítkem klik na tiskárnu / Vlastnosti tiskárny … a tam by to mohlo být.

Další odpovědi
brillant

Málo informací. Monitor ve vlastnostech tiskárny by mohl pomoci.

dr.luha

Porovnat hmotnost plné a prázdné kazety nebo navrtat a použít drátek jako měrku. Otvor pak zalepit izolepou nebo trvale plastickým tmelem.
Tiskárny hladinu neměří, pouze to odhadují podle množství provedeného tisku. Některé kazety mají naspodku okénko pro optický odečet. To signalizuje úplné vyprázdnění.

annas

Neuvedla jste název tiskárny.

:Např. u tiskárny Epsion – tu jsem měla já a zjišťovala podle této informace
„stav inkoustu v kazetách se dá zjistit pomocí programu Epson status monitor, který se instaluje při instalaci tiskárny. Druhou možností jak zjistit stav inkoustu je položka Epson Status Monitor ve vlastnostech tiskárny (tam kde vidíte tiskovou frontu). Tato funkce umí zjistit přibližný stav inkoustu v jednotlivých kazetách“.
http://www.prin­tprofi.cz/porad­na/dobry-den-mam-dotaz-jak-zjistim-stav-barev-v-tiskarne-u-epsona-dx4050-v-pocitaci-pred-tim-nez-mi-na-samotne-tiskarne-zacne-svitit-cervena-kapka-dekuji-dana

Teď mám HP, přímo na tiskárně stisknu „knoflík“ a zjistím výši inkoustu.

Rady od společnosti HP

http://suppor­t.hp.com/cz-cs/document/c05156049

Jinak stačí zadat do vyhledávače název tiskárny a dostanete se přímo na stránky technické podpory atd.

mosoj

Každá tiskárna má svůj ovladač a solidní značka to umí v ovladači zobrazit.
Jak píše dr. luha. Tiskárny inkoust konkrétně neměří, ale počítají dobu tisku
na průměrné pokrytí. Protože hustota tisku se ale velmi liší a nesmí dojít k tisku z prázdné kazety, těsně před vyprázdněním je v kazetě optický hranol, který při dosažení této hladiny inkoustu odrazí světlo LED diody a stav počítání inkoustu se zresetuje na tuto skutečnou hladinu. Pak se již jedná jenom o krátké počítání, které již přesnost ukazování hladiny nijak zásadně neovlivní.

Resumé. Solidní výrobce tento stav softwarově zobrazuje, nebo alespoň používá průhledné kazety.