Lola Divna

Jak zjistím, zda mám psychickou poruchu?

Dobrý den, otázka zní.. Mám psychickou poruchu? Jestli ano jakou, a měla bych jít k psychologovi? Napíšu sem pár divných věcí které mě trápí.:

  • Jsem ve spoustě věcech perfekcionistka. Tužky si skládám přesně, papíry musí být stejné, figurky na polích musí být přesně uprostřed atd.
  • Jsem náladová. Přijdu veselá do školy a najednou mám zlost na všechno. Pak jsem zase šťastná a pak smutná a tak to jde dokola celý den. Náladu mi zhorší i písnička, když slyším smutnou mám flashbacky a podobně.
  • Občas upadám do depresí
  • Jsem pesimistka
  • Několikrát jsem přemýšlela nad sebevraždou
  • Mám nutkání pořád něco dělat,kousat tužku, trhat nebo počmárávat papíry, klepání si nohou atd.
  • Nedokážu udržet pozornost a soustředit se

Je toho i víc ale myslím že to stačí.. Mám teda opravdu nějakou poruchu? Je mi 14

Nejlepší odpověď
briketka10

Jak zjistíte jestli máte psychickou poruchu?

Návštěvou psychologa či psychiatra.

Je-li Vám pouze 14 let běžte v doprovodu
rodiče, nebo zákonného zástupce.

Další odpovědi
Henry1660

Máte příznaky bipolární afektivní poruchy.

Drap

V každém případě návštěva psychologa může jen pomoci.

gecco

Henry – holka se evidentně příliš pozoruje a ty z ní ještě uděláš hypochondra…
😁

Lola Divna

Já se nepozoruju, jen mi to něklikrát někdo z rodiny řekl že dělám divný věcia a navíc v rodině psychické poruchy mám.

Nuk nuk

Já naopak musím s Henrym souhlasit. Samozřejmě, nejsem psycholog ani psychiatr a navíc Vás neznám. Nicméně stejně jako jemu, mi Váš popis velice silně připomíná bipolární poruchu. Mymochodem ono to případné „přilišné pozorování“ k tomu může patřit také. Skutečně si zajděte za psychologem.

nyjono

Gecco, souhlas.
Zatím to není tak horký, abys musela k psychologovi.