dmatejek777

Jak zjistí policie totožnost osoby, která nemá občanku?

Nejlepší odpověď
Reezo

identifikovat osobu mohou těmito způsobi:

  • Identifikace osob podle vnějších znaků (portrétní identifikace)
  • Daktyloskopie
  • Biologické metody a metody identifikace mrtvol a kostrových nálezů
  • entifikace osob podle ručního písma
  • Jazykové zkoumání textů (psaných, tištěných, mluvených)
  • Kriminalistická fonoskopie
  • Kriminalistická odorologie
  • Trasologie

Další odpovědi
klob1

Podle popisu nebo zadrží třeba na 24 hodin, ale přece musí informovat zákonného zástupce. Dnes už mají občanku i maličké děti, tedy ne všichni. Jen těm, kteří rodiče je dali udělat.
Googlují?

anonym

Reezo: Opravdu si stím jistý? třeba něco z toho pravda je, ale co když po čase změníš image a řeč? :D

arygnoc

Oprávnění policistů požadovat prokázání totožnosti vyplývá z ustanovení § 63 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů …

§ 63Prokázání totožnosti

Odst. 3

Odmítne-li osoba uvedená v odstavci 2 prokázat svoji totožnost nebo nemůže-li ji prokázat ani po poskytnutí potřebné přiměřené součinnosti a policista nemůže její totožnost zjistit provedením úkonu na místě, je oprávněn osobu předvést k provedení úkonů směřujících ke zjištění její totožnosti. Potřebnou součinnost k prokázání totožnosti policista poskytne způsobem a v rozsahu, který nezmaří účel úkonu.

Odst 4

Nelze-li totožnost předvedené osoby zjistit na základě sdělených údajů ani v dostupných evidencích, je policista oprávněn získat informace potřebné k jejímu ztotožnění snímáním daktyloskopických otisků, zjišťováním tělesných znaků, měřením těla, pořizováním obrazových, zvukových a jiných záznamů a odebíráním biologických vzorků umožňujících získání informací o genetickém vybavení.

Odst. 5

Nelze-li úkon podle odstavce 4 pro odpor osoby provést, je policista oprávněn tento odpor překonat. Způsob překonání odporu musí být přiměřený intenzitě odporu. Překonat odpor osoby nelze, jde-li o odběr krve nebo jiný obdobný úkon spojený se zásahem do tělesné integrity.