Kryšpín

Jak zjistí celník, že cestující převáží např. ricin? A jakým způsobem se tento jed použije?

Uvažuji agent přimíchá do jídla, sprejem možná i jinak.

Jak zjistí celník že cestující převáží na př. ricin? A tento jed se použije jakým způsobem?

Nejlepší odpověď
Emefej

Celník to nezjistí, vozej to lidi s diplomatickým krytím.
Pokud si dobře pamatuji, tak Markova zabili ricinem bodnutím jehlou ukrytou v deštníku.

Další odpovědi
Edison

Celník to zjistí od svého nadřízeného, ten zase od svého a ten od svého. Ten to zjistí od zpravodajské služby.

dubraro

Pokud jej bude mít v odbavovaném zavazadle, tak nijak. V kabinovém zavazadle se tekutiny převážet nesmí.
Ricin lze aplikovat vdechnutím, požitím nebo injekčně. Dotyk k otravě nestačí.

Zdroj: https://www.bez­pecnostpotravin­.cz/ricin-jed-ze-skocce-ochrana-pred-jeho-ucinky.aspx