jamesextreme

Jak zjemnit hlas.Mám strašně hrubi a chraptivy hlad nwvi nekdo jak ho zjemnit?!?

Zjemneni hlasu

Odpovědi
marci1

Pokud jste muž, tak buďte rád. Ženy mají rády u mužů hrubý hlas. Pokládají to za sexy.

Kai

Dřív mi poradila paní učitelka kloktat Vincentku, protože jsem z ničeho nic chraptila a přeskakoval hlas. Zkus to.

SportWoman

ahoj, to nevím, také by mě to zajímalo akorát bych chtěla opak, můj hlas je až moc jemnej :DD

Irisa

Nějaké kurzy rétoriky, hodiny zpěvu… chce to hodně mluvit a trénovat.

houbín

S tím holt nic neuděláš. Každý se nějak narodí a nic s tím nezmůže.

Kristinka

asi niečo más hlasivkami bola si s tým na ORL??? A na vine môže byť aj štítna žľaza. Neviem je to na tebe či s tým pôjdeš na vyšetrenie ak ty to samozrejme prekáža a chceš to riešiť tak budem rada. Pomôž jedine sebe.

vlasecc

Jinak ale >hrubi a chraptivy< „hlad“ opravdu >nwvim< jak napravit 🙂
Snad jen odříznutím hlavy až u samé zadnice. 🙂
(Tohle ber ode mne jen jako trochu srandy, nic vezlém…)

vlasecc

Pochopitelně nepěkný hlas je vždy něčím způsoben!
Lékař ORL (ušní, nosní, krční) by měl krk a hlasivky bedlivě vyšetřit a identifikovat anomálie. Teprve když nenajde důvod k léčbě, lze se snažit o zlepšení hlasu již zde uvedenými hlasovými cvičeními, avšak velmi opatrně, nepřepínat schopnosti hlasivkového aparátu.
Pokud doktor zjistí vadu či poškození krku nebo hlasivek, rozhodne o léčbě.
Buď postačí medikamenty, nebo doporučí nelékové terapie (bilinkové odvary, minerálku – pití či vnější aplikace, speciální farmaceutické směsi, obklady apod.), může např. stanovit i nutnost nápravného chirurgického zákroku, event. plastiku celých či části hlasivek – záleží na nutnosti, rozsahu či akutnosti stavu hlasového orgánu.
Teprve po nutné terapii lze s odstupem rehabilitovat hlasový systém pomocí mírných a pomalých cvičení hlasových aktivit.