petka.s

Jak žít štastně až do smrti?

Nejlepší odpověď
annas

Co je pro vás štěstí, nevím, neuvedla jste to. Štěstí je okamžik, který si uvědomíme až později.

Takže obecně. Dělejte to, co vás baví,, přináší radost, mějte kolem sebe lidi, kteří mají rádi vás, ale i vy je. Nehleďte na ostatní, kteří žijí jinak, je to jejich věc, život, , vytyčte si nějaký cíl a splňte jej. Pečujte o své zdraví …

Osobně za štěstí nepovažuje peníze a majetek.

„Štěstí neexistuje; jsou jen šťastní lidé.“ (Rény de Gourmont)

Podívejte se na mou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-malych-stesti-jsem-ztratil-hledanim-velkeho-stesti-nespociva-pocatek-kazdeho-stesti-v-stastne-volbe-prani

-
Ale žádná cesta životem není vystlaná růžemi, protože není růže bez trní, ale v životě se objeví bolest spojená třeba s odchodem blízkých.

Nemůžete být celý život šťastná, ani slunce každý den nesvítí … jedině v tom smyslu, že žijete – to je štěstí …

Znáte tyto verše?…

„Přijdou i mraky, nečas, tíseň. Pak zkřehlé, kdo Vás zahřeje? “

Další odpovědi
led

Je o tom pieseň „zahoď starosti…“
Ale teraz vážnejšie, šťastie si vytvárate sama, váš životný postoj k životu.
Pre niekoho pocit šťastia
1 – peniaze, bohatstvo
2 – zdravie, mať zdravú rodinu
3 – dosiahnúť vytýčený cieľ, hoci by to bol len nákup rožkov tesne pred záverečnou
tých šťastných okamihov môže byť veľa rôzne veľkých.
Ako sa hovorí "Šťastný život sa skladá z množstva drobných víťazstiev (a veľkých prehier, ale ak víťazstvá prevládajú nad prehrami, môžte hovoriť o šťastnom živote).
Ten, kto nepozná nešťastie, nepozná ani šťastie.

Emefej

Umřít krátce po narození.

marci1

Sem, tam se objeví něco, co nám pocit štěstí trošku „naruší“, a proto se musíme naučit své štěstí udržovat. Být pozitivní, ocenit to, co máme, radovat se z maličkostí, neznat jen peníze a majetek, mít rád lidi a hlavně se stýkat jen s lidmi, se kterými nám je dobře, kteří nás nemanipulují a „nevysávají“ z nás energii. A šťastni jsme už proto, že jsme se narodili. Každý to štěstí nemá. 🙂

zjentek

Na to je nejlepší VNÍMAT A CÍTIT. To je možné pouze za předpokladu, že přestaneme usilovně používat mozek k vlastnímu prospěchu.

Př: nepřikládám váhu postavení člověka a jeho vyjadřovaní, zato bedlivě vnímám, kým je. A tak podobně…

ALE POZOR: Drtivá většina lidí pojme podobnou radu za „všetečnou“ a pokud ji budeš později také šířit, můžeš být označena třeba za podivína, jelikož lidstvo jako takové si ještě není zcela jisté rozdílem mezi ŽÍT a MÍT… na druhou stranu můžeme být až do smrti šťastni z faktu, že k tomu jako lidstvo dozráváme. ;)

(Sic je více než pravděpodobné, že než k tomu dozrajeme, v oceánech už nebude ani jedna ryba a dřevo bude považováno za mimozenskou formu života, ale proč nebýt šťastný?

Upeč třeba chleba,
postav třeba zeď,
žal se krásně vstřebá,
začni s tím hned teď,
začni s tím hned teď. ;(

A hned je na světě hezky… ;)

EKSOT123

Člověk může srdcem milovat, ale jen rozumem být šťasten. Giordano Bruno
P. Maria měla v Lurdech říct Bernadetě, že pro ni nehledá štěstí tu, ale až tam. Matka Tereza kráčela temnotou, neměla to ve své mysli tak lehké jak se zdá. Rozsáhlé téma, napíšu radši pár vtipů a citátů:
>Ženatí muži žijí déle než svobodní, ale na druhé straně jsou ochotnější zemřít.
>Ptali se G. B. Shawa: „Mistře, je pravda, že kdo se žení v pátek, je pak celý život nešťastný?“ „Ovšem, proč by zrovna pátek měl být výjimkou?“
>Je to zákon života – ako náhle sa pred nami zavrú jedny dvere, otvoria sa iné. Ale tragédiou je, že stále pozeráme na tie zatvorené a nevšímame si tých otvorených. André Gide
>Všichni se ženou za štěstím a nikdy je nedostihnou, protože štěstí běží za nimi!
>Ten, kdo nerozezná štěstí, když přijde, si nesmí naříkat, když odejde.
>Dobro si lidé uvědomují tíže, než zlo. – Titus Livius. (Asi i proto, že za ně neděkují.)
>Dulcia non novit, qui non gustavit amara – nepozná sladké, kdo neokusil hořkého …
>Nelze být šťasten v každém ohledu.
>Milovat znamená ve štěstí druhého nacházet štěstí vlastní.
>Žiadny zlý človek nie je šťastný.
>„Je mnohem lepší žít bez štěstí než bez lásky.“ – William Shakespeare
>Je možné milovat a přitom nebýt šťastný. Je možné být šťasný a nemilovat. Ale milovat a být přitom šťastný, to by byl zázrak. Honoré de Balzac
>Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že ho někdo miluje proto, jaký je, nebo spíš přesto, jaký je. Romain Rolland
>Nejlepší cesta k vlastnímu neštěstí je zakrývat si oči před neštěstím druhých. Václav Havel

Štěstí lidi zmate víc než neštěstí. Martin Luther

>„Přeji zdravíčko a štěstíčko!“ „Ále, co už, hlavně to zdravíčko!“ „Ale štěstí stejně, na Titaniku byli všichni zdraví, ale neměli štěstí.“
>Poučuje mazák voják nováčka v zákopu: „Když k tobě poletí granát, tak neutíkej. Střepy přinášejí štěstí.”
>Pan Kohn jde parkem a náhle mu letící pták potřísní klopu. Kohn si jen smutně povzdechne: „To jsem celý já, jiným zpívají…”
>To, že zemřel, ještě není důkazem, že žil.\Je lepší zemřít pro něco, než žít pro nic.
>Krásne sú iba tie veci, ktoré diktuje šialenstvo a píše rozum. André Gide
>Potká se kovář Kladívko se svým kolegou z druhého konce města: „Tak co, jak si žiješ?”
„Ále, ani se neptej,” mávne rukou kolega kovář. „Manželka mi utekla s nějakým floutkem, kluka mi zavřeli, dcera se spustila s nějakou drogovou partou, zloději mi vykradli byt a včera jsem havaroval se svým autem na kluzké vozovce…”
„A co ve firmě – aspoň tam jsi spokojený?” snaží se pan Kladívko mluvit o něčem jiném. „Co vlastně děláš?” „Vyrábím podkovy pro štěstí…”
>Máte před sebou stoh životopisů a máte je prostudovat a vybrat vhodného kandidáta? Polovinu životopisů vyhoďte, přece nechcete člověka, který nemá štěstí!
>Neměl v životě žádné štěstí. Až při pohřbu – když mu kopali hrob, tak narazili na ropu!
>Člověk má v srdci místa o nichž mnohdy nemá ani potuchy. Teprve až se zaplní bolestí, doví se o jejich existenci.
>Najčastejšie sa stáva, že človek prisudzuje druhým len také city, akých je sám schopný. André Gide
>Rýchlené kvety nevoňajú. Anthony de Mello
>Koho Pán Bůh miluje, toho s křížkem navštěvuje.
>Úsměv trvá chvilku, ale někdy se na něj vzpomíná celý život.
>„Proboha, vždyť jsi samá modřina! Co se ti stalo?
„Ale chtěl jsem si sáhnout pro štěstí na kominíka a on to byl černý šerif!”

ivzez

Stačí málo:
Postarat se, aby byli šťastní lidé kolem tebe,
a neotravovat jiné hloupostmi/zby­tečnostmi.

daevee

Doporučuji shlédnout toto TED Talk video. Pojednává o dlouholetém výzkumu lidí s cílem zjistit, co to znamená vést dobrý život a být s ním spokojený.
Video je angličtině, ale je možné zapnout české titulky.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8KkKuTCFvzI

krnoha

Nikdy nezradit svůj život. Nic jiného není potřeba.

K. A.

Řekl bych, že s větším množstvím drog by to možná i šlo.

led

Emefej, človek, ktorý umrie krátko po narodení ešte nepozná rozdiel medzi šťastím a nešťastím. To môže byť len náš pocit, ale určite nie jeho.