FlAsh_7

Jak získat moc ve společnosti?

Nejlepší odpověď
annas

Nemáte příliš velké požadavky na mladého člověka, který se ptal na studium na VŠ, když si sám nemohl vybrat? Co všechno jste pro společnost udělal?

Jakou moc? Politickou – začít se angažovat. Mít moc = prosadit vlastní zájmy, často i přes odpor druhých.

Jste sice sebevědomý, to uplatňuje tím, že i běžné informace si nevyhledáte sám a požadujete po druhých. Jde o jistý způsob manipulace a nesamostatnosti,.

Jenže spolu s mocí roste odpovědnost. " Dávat je největší výraz moci.“ — Erich Fromm

„Největší moc má ten, kdo má sám sebe ve své moci.“ — Seneca

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/19185-seneca-nejvetsi-moc-ma-ten-kdo-ma-sam-sebe-ve-sve-moci/

Další odpovědi
JežíšKristus

Podnikáním. Každou zemi řídí podnikatelé, jinými slovy lidé s majetkem. Ve většině zemí si dosadí své osoby do parlamentu, kteří následně hájí jejich zájmy. ČR je poměrně unikátní v tom, že největší podnikatel tu je zároveň přímo premiérem. V jiných zemích je toto i vyloučeno zákonem, protože to je střet zájmů „jak prase“.

Viktorie II.

V této společnost stačí být adminem.

Drap

Příliš málo informací. Jakou moc? Legálně či nelegálně.?