Nikolkin123

Jak získat důvěru mého oblíbeného koně??

Chodím jezdit na koně, a jezdím stále na stejné klisně. Jezdím už čtvrtyý rok, a myslím, že s koňmi to docela umím, a klisnu mám moc ráda. Ale nevím, jak u ní získat důvěru. Tuto otázku, jak získat důvěru koně, jsem hledala snad všude, ale prej si s ním mám povídat, dávat mu jablka, občas kostku cukru nebo i tvrdý chleba, ale jezdím k jedný rodině, a myslím že jejich dcera mě nemá moc v oblibě. Pořád má tendenci na mě křičet, a mě už to nebaví. Kdyby viděla, že koni dávám krmení, teda kromě jablek, tak by mě asi přerazila. Koně jsou tam čtyři, ale její je jen jeden, a ona si myslí, že jsou všichni její. její chování se nelíbí ani našim :/. A oblíbila jsem si tuto klisnu, protože mi přišlo, že je asi nejmíň oblíbená, a bylo mi jí líto, tak jsem u ní byla celou dobu co jsme byli u nich. Pomůže mi někdo, prosím…?

Nejlepší odpověď
anonym

Na radu vevinka007 se moc nespoléhej, sama se tady ptá na každou drobnost a zkušenosti nemá ani pro sebe natož pro radění druhým.
Já tě asi zklamu. Zanech romantických představ ! Hlavní slovo (a zodpovědnost)
u svěřených koní mají majitelé stáje
(a tím pádem i jejich dcera). Podstrkovat koním nějaké pamlsky, které ti neschválili zodpovědní lidé je docela na pováženou, protože nevíš, co který kůň může a co ne a hlavně by měli mít majitelé stájí naprostý přehled o tom, co kůň přijímá pro případ nějakých zdravotních potíží atd.
Nevím, čemu chceš říkat „důvěra“ koně. Kůň není pes a chová se prostě jinak. Jestli k tobě nemá kůň ani po čtyřech letech „důvěru“, tak asi čekáš něco, co ti koník nemůže při nejlepší vůli splnit nebo někde děláš chybu.
Pokud ke koni sice jezdíš čtyři roky, ale třeba jednou za týden, nemůže se jednat
o nějaký bližší vztah.Pokud na zmiňované kobylce jezdíš, poslouchá tvoje pokyny
a respektuje tě při ošetřování a při jízdě, tak její důvěru svým způsobem máš! Jak jinak bys mohla ovládat cca šest set kg živé váhy? Kůň ti asi musí svým způsobem důvěřovat když akceptuje tvoje pobídky, nechá se od tebe osedlat atd.? Pro koně je člověk predátor a kůň musí mít ke člověku důvěru aby s ním chtěl spolupracovat
a podřídit se mu.

Další odpovědi
Drap

Jedině svým chováním a přístupem k němu.

vevinka007

Já jsem taky milovnice koní a věnuju se jim :)
Důvěru ke koníkovi si můžeš získat jakkoliv.. Ano, jak už jsi popsala – Povídej si s ním , mazli se s ním, za ježdění ho chval a dej mu něco dobrého a navštěvuj ho hodně často, ať koník vidí, že o něho jevíš zájem (:
Neboj kůň přece jenom není hloupý a bude určitě vědět, že máš velké srdce ;)
A ohledně té dcery , tak si jí nevšímej, dávej mu co chceš , aspoň potaji! Stejně jí nic do toho není :)
Může ti jen závidět, že sis oblíbila vyjímečného koníka :)
Doplňuji:
A ještě jsem zapomněla, že nejlepší by bylo dělat s koněm práci ze země :)
Jo a kdyby ta holka po tobě ječela nbo tak, řekni jí, že ty si ty nezasloužíš, že se staráš pouze o koně kterého máš ráda a ať si hledí svého ;) Přece jenom se od nějaké nány nenechej rýpat!:P

weronika

já se přikláním k odpovědi bomemky- nesmíš dělat nic o čem víš, že by to majitelům vadilo- jednou by se to domákly a mohly by ti zakázat tam chodit.¨
Neznám tě a tak nevím jaké prostory máš k dispozici, ani nevím jakou důvěru máš na mysli- pokud chceš aby za tebou koních chodil aniž bys ho měla na vodítku, nebo aby jsi ho nemusela vázat, tak se zaměř na PNH- přirozenou komunikaci- a hlavně si vypozoruj její chování, povahu, o to se ti to bude dělat lépe- pokud máš kruhovku, pracuj v ní- ale nepokoušej se o napojení, pokud nemáš ve své blízkosti někoho kdo by ti to vysvětlil- mohlo by to ublížit vašemu vztahu…
no víc radit by se dalo až kdybychom věděli kolik je tobě, koníkovy, co jezdíš, jaké máš prostory pro ježdění atd…