leporela22

jak závažné je pokřivení rohovky ?

Dobrý den dnes jsem byl na očním začal jsem špatně vidět na dálku ještě než mě vyšetřila doktorka sestra hned změřila dioptrie a napsalo kolik mám nosit. Doktorka udělala vyšetřenáí buhvíjakým přístrojem a jediný co řekla máte pokřivenou rohovku za rok na kontrolu ?? Zlepší se to někdy jak je to závažné bude se to zhoršovat . A pokud znáte nějakou opravdu dobrou oční doktorku třeba z nějakého velkoměsta kdekoliv v ČR opravdu dobrou která to vysvětlí a řekne a ne že mě hned dá recept na brýle a nic víc.

Nejlepší odpověď
johana 56

Na stránkách v odkazu je možnost přímého dotazu na lékaře v požadovaném oboru.Odpovídající poradí nebo.doporučí specialistu v nejbližším okolí.
V případě nespokojenosti s postupem své lékařky máte možnost obrátit se na jiného se ádostí o konzultaci.

http://www.lekari-online.cz/?asi_re­dir=1

Další odpovědi
marci1

Pokud Ti lékařka nenabídla řešení, je pravděpodobně pokřivení rohovky zanedbatelného rázu. Při větším „postižení“ oka by Ti nabídla užívání individuálních brýlí nebo čoček, které jsou přizpůsobené Tvým očím (část skla zvětšuje, část zmenšuje). Jen velmi malé procento těchto případů se řeší bezbolestnou leaserovou operací.

mosoj

Závažné to je jako každá optická vada oka. Prostě máš osu oka o určitý úhel vyosenou. V brýlích se to napravuje cylindrickou dioptrií, běžně i se sférickou dohromady.
Samo se to nenapraví osa se může časem měnit, tak jako se mění normální sférická dioptrie.
Koriguje se to běžně brýlemi, nebo laserovou operací. Osobně mám cylindr odstraněn laserem ( prostě kus rohovky mně odpařili aby byla symetrická a osa se napřímila a zároveň odstranily i sférickou dioptrii. Mám to již deset let a OK.

Ono se totiž dost těžko trefí udělat brýle na obyčejnou dioptrii i cylindrickou zároveň. Každopádně je to těžší.

cochee

Já jen poznámku k marci1: ono se to dá léčit laserem téměř ve 100% případů, bohužel to nehradí ZP ani z části, navíc hrozí vývoj vady, takže při ceně cca 15000 za jedno oko je to celkem odvážný čin :) já jsem byl na lejzru před necelými 15 roky a před pár dny jsem si už koupil zase brýle, ale těch 15 let bez nich (za 30 000 Kč) nelituju…