Lukáš Rusek

Jak zapnout účet guest ve Windows 10, případně vytvořit jiný účet bez hesla?

Přesné instrukce postupu prosím.

Odpovědi
Czechball

Je to poměrně jednoduché. Do elevovaného (administrátor­ského) příkazového řádku zadejte následující příkazy (bez úvozovek):
„net user Host /add /active:yes“
poté zmáčkněte dvakrát enter, přeskočíte vytvoření hesla pro tohoto uživatele. Dále: „net localgroup users Host /delete“ Toto smaže hosta z přednastavené skupiny uživatelů, aby neměl stejná oprávnění. Dále: „net localgroup guests Host /add“ Toto přiřadí hostovi oprávnění hosta. Hotovo. Kompletní návod v Angličtině je ve zdroji.

Zdroj: https://www.lap­topmag.com/ar­ticles/create-guest-account-windows-10