dust8

Jak zapadá rčení: „Kuj železo, dokud je žhavé“ do vašeho života?

Nejlepší odpověď
elkon

Je to o rozhodnosti. Váhavý střelec nemá šanci.

Další odpovědi
Drap

Převážně dobře zapadá. I když se musím přiznat, že se občas podaří, že už je železo pochladlé.

annas

Železo je třeba být žhavé, , aby se kováři dobře pracovalo.

V životě je třeba kout uváženě, protože jinak by železo mohlo vychladnout a vznikl by zmetek. Takže je třeba něco dělat, jak se říká," hned za tepla" a se zapálením pro věc.

Co můžeš udělati dnes… s chutí do toho … Neříká se, že člověk by měl být na správném místě, ve správný čas a určit správné pořadí konání? S chutí do toho …

Kuji železo, když něco potřebuji a je vhodná příležitost, tedy rychle konám. ale ne vždy se vyplatilo. Jindy je výhodnější dvakrát měřit … jindy pozdě bycha honiti…

Ne vždy se daří, jak se dařit má …

zjentek

Jak? Nijak, bo neřeším nic, co je zrovna horké, jako když se to uvaří nebo rozžhaví. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.