Henry1660

Jak založit nějaký sportovní a vědomostní klub nebo organisaci, aby si její členové mohli říkat sportovci?

Jde mi tu vlastně o celkový duševní a fyzický rozvoj člověka – tj. cvičení (kulturistika,at­d..) a učení se (čtení, samostudium).

Když vytvořím webové (nebo facebookové) stránky, které budou mít jisté uspořádání – pravidla, nějaké podmínky pro vstup a dodžování jistého životního stylu – jakože pravidelného cvičení (posilovna a běh), čtení knih a učení, kde se členové ani nebudou muset scházet (stačí když budou jen registrovaní a budou dodržovat pravidla), bude to bráno jako sportovní organisace nebo budu muset mít ještě nějaké povolení nebo něco aby jsme si mohli říkat klub/organisace? Co všechno tedy musí splňovat (a popřípadě čí schválení potřebuju?

A budou se tito členové moci nazývat sportovci? (já jen, že chci, aby to bylo ofiální. A přidat by se mohl kdokoli a zdarma)…

Nejlepší odpověď
Alesh

Takhle to je třeba u nohejbalu, viz zdroj.

Zdroj: http://www.no­hejbal.cz/clan­ky/zalozeni-klubu-nebo-oddilu-souteze/

Další odpovědi
Drap

Až už sportovní či jakýkoli jiný můžeš založit podle tohoto návodu:
http://www.i-servis.cz/web­design/zaloze­ni-spolku-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku

Henry1660

”Alesh” -Na to už jsem se právě díval a moc mi to nepomohlo… :/

Alesh

No, tak záleží asi, co přesně chceš zakládat, podle toho bych oslovil již existující kluby a z nich si vytáhl detaily toho, jak se to dělá.