antte

jak zajistit dodržování nočního klidu

Dobrý den. Bydlím v domě, který koupil nový majitel, aníž by nás o tom někdo informoval. Pod naším bytem zřídil nonstop hernu, kde se v noci vyhrává a řve. S domluvou nelze počítat, protože se tam střídají nájemci zmíněného zařízení. Jak postupovat v zajištění klidu ke spaní nás i dětí?

Nejlepší odpověď
standa

Nejprve k otázce, že jste nebyli informováni o změně majitele:

  • přestože jste ´jen´ v postavení nájemce, je povinností nového majitele, aby se prokázal nabývacím titulem, který pak jednostranně změní smluvní stranu uvedenou ve vaší nájemní smlouvě
  • fakt, že tuto skutečnost (informovat vás) nový majitel opomněl, ať již úmyslně či nikoli, nic nemění na právním stavu věci, a to že nájemní smlouva je platná i ve znění s původním majitelem domu

Nyní k otázce porušování nočního klidu:

  • máte několik možností, jednak se obrátit na provozovatele herny, na majitele domu nebo na Českou obchodní inspekci
  • připravte se, že to bude „běh na dlouhou trať“, ale nakonec dosáhnete svého, to si buďte jist

Další odpovědi
panenka

noční klid začíná ve 22 hodin.v tuto dobu už by měl být klid pokud tenhle klid není zavolej na hygieninu a tam ti už poradí co a jak