Nykki

Jak zahrát toto na kytaru?

Ahojda, potřebuju poradit, jak tohle zahrát na kytaru :D
Jsem nováček a nějak mi z rovna tohle hlavička nebere :D

G D Em C or G Dsus4 Em7 Cadd9
e|-3---2---0---0-| e|-3----3----3----3-|
B|-3---3---0---1-| B|-3----3----3----3-|
G|-0---2---0---0-| G|-0----2----0----0-|
D|-0---0---2---2-| D|-0----0----2----2-|
A|-2---x---2---3-| A|-2----x----2----3-|
E|-3---x---0---x-| E|-3----x----0----x-|

Jde m i otý čísla jako :D
Předem díky :)

Doplňuji:
To celý, co jste mi napsali už dávno vím.. Už to nechte, být u žjsem se dopídila k tomu, co jsem chtěla vědět :) Ale i tak dík

Odpovědi
NikkiHeat

Jsou to takzvané taby (tabulatury).­.....nahoře jsou doprovodné akordy. Princip a návod tabulatur je: http://plihal­.wz.cz/karel-plihal/navod-jak-hrat-podle-tabulatur.html

klob1

První řádek, to jsou akordy, takže ty si najdeš někde ve zpěvníku nebo na internetu.
To pod,znamená struna a a na té pražec od nultého pražce počet pražců. Takže to je přímo ton, který má znít. Když tam bude 0, tak jen brnkneš na tu strunu naprázdno. ten křížek nevím. Myslím si jen, že to bude, tak, že jen odbrnkneš slabě, jako to má Metallica v Nothing Elese Matters. Nebo také to může být pauza,kde nehraješ nic. Možná pokud by to mělo být něco, co se dá slyšet, tak to poslechnout. nebo nějaký zdroj, odkud to máš? Hlavně, aby to nebyl pan inženýr Králík.Pak by to bylo 100% chybné.