Avatar uživatele
SickBreed

Osvětlí mi někdo notový zápis?

Jsem absolutní hudební negramot a potřebuji udělat skrze software přepis písničky. Osvětlit prosím na tomto příkladu – http://www.scrib­d.com/doc/186­62006/Piano-Sheet-Radiohead-Karma-Police

  1. Co je 73 v levo nahoře přímo nad notovým zápisem? Tempo v BPM?
  2. Jak se zahraje konkrétní akord si najdu. Na začátku ale třeba vidím akord a pod ním v lince jsou dva stejné akordy. Znamená to že se má zahrát dvakrát?
  3. Proč má každá část notového zápisu dvě sady linek a v každé je něco jiného?
  4. V druhé části je také akord Am (v druhé pulce druhé části) ale jeho zápis je úplně jiný než toho na začátku, vlastně zcela odlišný. Proč?

5)Dá se nějak zjistit, v kterou chvíli daný akord přesně zahrát, nebo to člověk určuje podle citu?

Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, fcoop, bolak před 3768 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Hodnota 73, u toho je čtvrťová nova, na metronomu je třeba si nastavit takové tempo, je to ve čtyř čtvrtním rytmu – hodnota 4 v řádku.
Dva řádky jsou proto, že je to psané pro klavír – levá a pravá ruka. Horní, s houslovým klíčem je pro pravou ruku, druhý je psaný pro levou ruku, to je basový klíč.
Akord v rámečku je akord na kytaru, políčka ukazují, které prsty na kterém políčku se mají stisknout . Existuje tabulka kytarových značek.
Vysvětlovat hudební teorii tomu, kdo o tom nic neví, mi připadá jako , zvát člověka na výzkum egyptských pyramid a on neviděl nikdy hieroglyfy.
Obecně – Osm zahraných tonu v určitém pořadí tvoří stupnici – C dur,
Na klavíře se hraje jen na bílých klávesách, stejnou stupnici můžeme zahrát , ale když začneme hrát jiným tónem, musíme některé tóny snížit nebo zvýšit. a to se pozná podle předznamenání této stupnice, co se značí v notové osnově. Tato skladba má jeden křížek, je tedy psaná v G dur, Když se zahraje všech 8 tonu, to znamená, že ten první a poslední jsou stejné, mluvíme jak jsem řekl o stupnici. Pokud se zahraje jenom první, třetí a pátý stupeň dostaneme akord, kterému se říká kvintakord, protože se skládá z prvního, třetího a pátého stupně. Pak nemluvíme o stupnici ale o tónině, ten akord je v té tónině. Například v tónině C dur jsou tyto tóny C, E a G, existují ale obraty akordů, takže můžeme začít v pořadí E, G, C, nebo G, C, E – přitom je třeba, aby se tóny postupně zvyšovaly. Tak mohou vznikat i akordy molové. Když je psaný akord velkým písmem, jedná se o durový akord, pokud je tam malé m, jedná se o molový akord, ten se liší, že má třetí tón snížený o půl stupně – Durový má velkou tercii, molový má malou tercii.
první akord má pro pravou ruku tony A C E – to je a mol stupnice, v dolní řadě je rovněž ton A, ale toto A je o oktávu nižší .
Pokud jde o metronom, dají se stáhnout na internetu.
V případě dalších dotazů odpovím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

  1. zřejmě délka noty, těžko říct
  2. na dřevěný piano asi jo, na klávesy s přednastaveným doprovodem to dvakrát mačkat nemusíš, tam ti to jede automaticky
  3. většinou proto že jako člen druhu homo sapiens jsi vlastníkem dvou předních končetin, čili levá hraje akordy a pravá datluje, ale v tomhle případě nevím nevím jestli ten nejspodnější řádek není úplně pro jinej nástroj, protože tam je na začátku basák a je dost nepravděpodobný že jednou rukou hraješ houslovej part a druhou rukou basovej :)) každopádně už jsem z toho nějakejch 15 let venku, takže moje rady v tomhle směru budou podobných kvalit jak kdyby zedník šel stavět barák se 7 promilema v krvi a když už to měl skoro hotový, tak si vzpomněl že tam zapomněl dát cihly
  4. akord jsou tři a více tónů, a je úplně jedno jak jsou ty tóny položený, jestli je tam C1, C2 nebo malý C
  5. pokud máš hudební sluch, tak to slyšíš, ale většinou se akord mění buď při dalším taktu a nebo při další notě (příp. pomlce)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek