Posspi

Jak začít s workoutem? Co strava? Jak správně provádět cviky?

Ahoj.

Minulý týden ve čtvrtek jsem se poprvé stavil na workoutové hřiště, kde jsem se snažil alespoň jednou přitáhnout na hradě.. No, nešlo to. Proto jsem si řekl, že se sebou konečně začnu něco dělat, abych se celkově cítil lépe, zpevnil tělo a trošku i vyrýsoval svaly. Problém je ten, že nemám nejmenší tušení, jestli se ty cviky snažím dělat správně a jestli si tím třeba svaly naopak neničím.

Chtěl jsem se proto zeptat někoho, kdo tomu rozumí, jak správně cvičit, jak často a taky mimo jiné na stravu. Předtím jsem do sebe valil všechno možné (kromě pití, už nějaký rok a půl každý den piju jen a pouze vodu), nicméně od toho čtvrtka se snažím každý den vypít alespoň 1 nízkotučné kefírové mléko, sníst alespoň 1–2 kousky ovoce denně a pečivo vybírat jen celozrnné a tmavé – musím zaklepat, že se mi to zatím daří.

Už několikrát jsem zkoušel se sebou začít něco dělat, ale vždycky mi to vydrželo maximálně 3 měsíce. Tím mám na mysli minulý rok, kdy jsem od 1.7. poctivě po dva týdny každý večer běhal 6km v čase 40 – 45 minut.. Potom několikrát týdně a nakonec jsem přestal úplně. Vůbec netuším, jestli mi to nějak zlepšilo fyzičku či obecně k něčemu pomohlo.
Proto, kdyby tady byl někdo zkušený, kdo třeba začínal podobně jako já, komu taky někdo poradil ohledně cvičení a stravy a z koho je dnes už vyrýsovaný, zdravý kluk, budu vděčný každému, kdo se ozve a nějak mi poradí.

Díky a krásný zbytek dne!

Odpovědi
nyjono

Pokud nevíš, jak cvičit a jakým způsobem posilovat,bylo by dobré, aspoň zpočátku, chodit do posilovny a zaplatit osobního trenéra. Pořádně dávat pozor na to, co říká, kdy, co a jak dělat. Důležité je i dýchání. Kdy se nadechovat a kdy vydechovat.
Až budeš vědět aspoň některé základní principy, určitě ti odpoví i na dotazy, budeš moci cvičit a posilovat sám.
Strava s tím jistě souvisí, ale správné provedení je mnohem důležitější.
NERISKUJ.

pepamach

Myslím, že nejelpší na hzačátku je najít si nějakého trenéra. i jen pár lekcí s ním tě může nasměrovat. A ohledně toho, aby to člověk vydržel, dorporučuju se zapojit do nějaké tréninkové skupiny (kruháče, spartan tréninky apod). Motivace zůstat výrazně vzroste, vyzkoušeno osobně. 🙂