Petja

Jak zabránit bolesti hlavy při učení. Hlava je sklonena dolů ke stolu kvůli čtení z tabletu/učeb­nice..

Má někdo stejný problém? Co by pomohlo? Nějaké cviky? Nápady?
Léky proti bolesti beru jen velmi zřídka.

Nejlepší odpověď
elkon

Změnit polohu, Tablet, či knížku můžeš zvednout, nebo podložit.

Další odpovědi
cappuccino

PC, tablet nebo sesity si postav do vysky oci – treba podloz zezadu knihama – aby ses nemusel hrbit.
Od uceni se obcas narovnej, protahni ramena dozadu, muzes parkrat zakrouzit hlavou. Je take dobre se asi po pul hodine zvednout a trochu se projit.
Od tabletu bys mel obcas zvednout oci a podivat se nekam do prazdna.
Pokud pouzivas mys, tak obcas protahni ruku.
Jsou to malickosti, ale jsou ucinne.
Hezky den:)

Dochy

Myslím, že pokud bys měl držení těla v pořádku, hlava by Tě jen z důvodu nevhodné polohy rozbolet neměla. Osobně bych doporučil jako základ protahovací přestávky, ale to je jen základ. S velkou pravděpodobností by to chtělo potrénovat svaly zodpovědné za držení těla (trup, krk, provázané je to snad i s některýma svalama z nohou). Možná by stálo za to navštívit nějakého rehabilitačního lékaře a naplánovat další péči. Doporučuju konzultovat s Tvým praktikem