postcd

Jak zabezpečit dveře vybavené zámkem FAB?

Je nějaký způsob jak zabezpečit aby to neotevřel zloděj (nebo alespon většina zlodějů?) – pokud možno levný a jednoduchý způsob
Doplňuji:
běžné dveře v exteriéru, nehledejte v tom dále vědu.
Co jsem našel tak by mělo stačit co nejvíce minimalizovat riziko vyměnit vložku (tedy to těleso zámku). Vybrat to vhodné už je asi na internetovém vyhledávači) jen mě velmi vadí že ty vložky mohou stát i několik tisíc. určitě jdou pořídit i levněji.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Otázka zdaleka nepopisuje, co je potřeba znát :
dveře – jednokřídlové, dvoukřídlové
materiál – dřevěné, pancéřované, sololitové, protipožární…
zámek – jeden, dva, tři a jaké…
zárubeň – dřevěná, ocelová dutá, ocelová vylitá betonem…
Zámků FAB je celá řada a i vložky do zámků jsou různé…
Zkus se vmyslet do pozice zloděje, třeba na to přijdeš sám… 🙂

Další odpovědi
Drap

Pořídit si bezpečnostní dveře s více zámky. Ale i ty nejvíce zabezpečené dveře jdou otevřít. Sice s větší námahou, ale jdou.

led

Používať ten zámok!
Počet zámkov, ich rozmiestnenie, spôsob uzamykania a samotná technológia dverí a dverového rámu, to všetko je závislé nielen na svojej odolnosti voči poškodeniu/pre­konaniu zábran, ale hlavne na ich používaniu. Veľakrát som svedkom silného technického zabezpečenia dverí neaktivovaného pri odchode posledného (dvere len pribuchnuté). Prepáčte, ale adresu týchto dverí vám nedám…
Dlhé stáročia až tisícročia sa výrobcovia zámkov a prekonávatelia týchto zámkov nevedia dohodnúť, kto je šikovnejší. Tá ich súťaž prebieha aj dnes.

Sůwa

„Běžné dveře“ v exteriéru mohou být do obytných prostor, nebo taky do chlíva. Ani vložka do zámku za spoustu tisíc nezabrání vykopnutí, pokud jsou dveře otvírané dovnitř a slabý protiplech, nebo vysazení z pantů u dveří otvíraných ven.

vagra

Omlouvam se za ukliknuti 🙂