Rohlik

Jak vzniklo, že se černá barva používá pro označení prémiových a vysoce kvalitních výrobků?

Proč zrovna černá? Jak to vzniklo?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct., Ale černá barva – vlastně „nebarva“ Je znakem univerzálnosti vzhledem k ostatním barvám, jde o univerzální symboliku. Je znakem dominance – třeba soudcovské taláry, nebo znakem podřízenosti – duchovní.

Černá přitahuje pozornost. Týká se nejen oděvů, ale i jiných výrobků – má tedy svou symboliku.

Jde o barvu nadčasovou, elegantní a jednoduchou. . Ve srovnání se zlatou je méně nápadná…

Třeba banky
V běhu času Češi začínají stále víc slyšet i na to, jak platební karta vypadá. Banky se proto trumfují v samotném designu. Zlatá barva se stala symbolem luxusu, bohatství.

Movití lidé začali upřednostňovat eleganci a nenápadnost a z peněženek dnes vytahují i černé platební karty. Vznikají platební karty určené jen ženám, teenagerům, majitelům tučných kont, s motivy sportovními, uměleckými, elegantními i překvapivými. Proč ne. Svět platebních karet přece nemůže stát na místě."

Zdroj: https://finan­ce.idnes.cz/pla­tebni-karty-v-case-05u-/sporeni.aspx?c=A160728­_072904_bank_sov