sejtanka

Jak vzniklo slovo „pošuk“ a co vlastně znamená?

Nejlepší odpověď
annas

Pošuk je ten,kdo je zmatený,zbytečně pobíhá z místa na místa,nemusí to být blázen,i když tak někdy působí. Je to tedy člověk,který je zbrklý-původní význam se zachoval,i když se posunul.

Slovo je odvozeno ze staročeského slova šukati – pohybovat se z místa na místo,vykonávat drobné práce.

Stč. slovník

Další odpovědi
dědapetr

Vznik jsem nenašel,pošuk znamená blazen,pako,dement a podobně.

FOG

Proste nepovedeny „suk“.

franku

Znamená pošuka(magora),ale jak vzniklo nevím.