loruen

Jak vzniklo slovo kurikulum/curri­culum?

Co to znamená?

Nejlepší odpověď
MK44

Zřejmě máte na mysli latinské slovo curriculum. Znamená běh potažmo závod popř. běžecká či závodní dráha anebo závodní vůz. Též se může vyskytnout ve smyslu opakovaného („běžného“) používání nebo praktického procvičování něčeho. Souvisí se slovesem currere – běžeti.

Vazbu „curriculum vitae“ tedy běh života překládáme jako životopis.

Další odpovědi
annas

Toto slovo, které pochází z latiny, se užívá často ve spojení curriculum vitae = běh života, životopis, ktrý má určitou strukturu.

Dříve šlo častěji o vyprávěcí formu životopisu, tedy podrobnou na rozdíl od formy dotazníkové, která se používá dnes, protože se k ní přikládá tzv. motivační dopis při vstupu do zaměstnání.

dubraro

Curiculum je latinské slovo a znamená „osnova“.