Dismas

Jak vysvětlit cizinci, co je to „pražská kavárna“?

A nemyslím kavárnu v Praze, ale lidi, které takto označuje pan president.

Nejlepší odpověď
gecco

Řekni, že jde o tu část společnosti, která pana prezidenta považuje za burana a hulváta…
😉

Další odpovědi
annas

Projděte si článek, vyberete si to, co je pro definici charakteristické.

Autor píše mezi jiným: " Ve sporu „lid versus intelektuálové“ jsem na straně lidu, ve sporu „Zeman versus pražská kavárna“ ale na straně pražské kavárny, tedy vzdělaného, informovaného veřejného mínění městských elit".

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/spolecnost-co-je-prazska-kavarna-d4p-/p_spolecnost­.aspx?c=A141228­_180525_p_spo­lecnost_wag

jamar28

Já bych ji přirovnal k zeleným socialistům, levicovým intelektuálům, hipsterům atd.

Kelt

A proč by se to mělo vysvětlovat cizinci? Například mně a určitě více lidem je to úplně jedno.

gecco

BTW – skoro se domnívám, že bylo škoda tu otázku ´palcovat´ – ta mezi námi, hádám, dlouho nepobude…
😉

Dismas

však máš neomezený počet palců, tak wo co gou?

gecco

Jen pět, jen pět – tedy pět pro jednoho uživatele…
Ty o něj, kdyžtak, i s otázkou přijdeš…
😉

Dismas

aha. A největší sviňárna je, když ti někteří (ne, quentosi, vůbec nemluvím o tobě) smažou všechny otázky ohodnocené víc lidmi.

annas

Myslíš? Já tak neuvažovala, i když zde člověk nikdy neví. 🙂

gecco

Mně to taky napadlo, až když jsem tam ten palec vrazil…
😉
Protože jinak je ta otázka zajímavá – zrovna tohle vysvětlovat třeba američanovi, který svého prezidenta bere málem jako boží zjevení na Zemi, musí být docela oříšek…
😉