Kryšpín

Jak vysoký má státní dluh Slovensko?

Údaje se různí ve Wiki není aktualizace rozhazují ještě více než ČR mladí staří doprava zdarma nyní budou dokonce seniorům rozdávat tablety zdarma, kde na to berou.

Nejlepší odpověď
marci1

Nejvyšší v historii.
Slovenský veřejný dluh činil v roce 2020 v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) rekordních 60,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které tento týden zveřejnil Eurostat. Dosud Slovensko vykázalo nejvyšší dluh ve své novodobé historii v roce 2013, a sice 54,7 procenta. (článek z 4/2021)
https://faei.cz/slo­vensky-verejny-dluh-je-nejvyssi-v-historii/

Další odpovědi
led

Najprv k tabletom… Krásna ukážka podvodu, nič nie je zadarmo – na tablet zdarma bude mať nárok len starší 65 rokov po zdokladovanom absolvovaní školenia (vraj zadarmo) momentálne ide iba o 100 tisíc dôchodcov. ale tých nad 65 je viac. Takže aj to je len čiastková pravda. Ale teraz sa zamyslite:
koľko týchto „nárokových“ dôchodcov je schopných ovládať tablet vzhľadom na svoj zdravotný stav? buď ani netrafia, pre tras ruky, alebo na to ani nevidia ani s „horčičákmi“ alebo sú jednoducho „nepočítavci – pc analfabeti“
ďalšia "maličkosť kto im bude platiť náklady na internet a elektriku? nehovoriac o tom, že životnosť tabletu je približne 3 roky a čo potom?
Treba si uvedomiť, čo možno ani neviete, ale pridať 1,3% na starodôchodok, keď ceny tovaru a hlavne liekov, bez ktorých dôchodca neprežije išli už teraz v priemere o 25% hore, k tomu pripočítajte aj, ako avizoval min.financií čarodej Matovič, na budúci rok ceny energií majú ísť hore o 80–100%.
Toto zatiaľ k tabletom ako výsmechu dôchodcom.
Už sú tlaky, aby postupne zrušili žiacke a dôchodcovské úľavy na doprave

Štátny dlh Slovenska neustále rastie. Ale nebuďte prekvapený. Všetko smeruje k tomu, aby v Európe zvíťazil mier a solidarita s Ukrajinou, čo potom, že „srdce“ Európy neprežije.

led

marci1, počkajte čoskoro tie čísla budú ešte vyššie. Až sa zverejní podhodnotené hospodárenie súčasnej „vlády Lebo“ (lebo covid, lebo Ukrajina, lebo Fico, lebo… lebo"