Rokio

Jak vysoko dokáže vzlétnout průměrná slepice?

Stačí mi hrubý odhad.

Nejlepší odpověď
Drap

cca 2 m

Další odpovědi
zjentek

A když jí dáš nazobat, tak nepoletí. Proč by to dělala? A kdyby přeci, tak jí můžeš přistřihnout křidýlka.

Lgee

2–3metry

EKSOT123

Už jsem dvakrát viděl slepice sedět i na drátech, což mohlo být tak 6 m. Koukal jsem jak blázen. Záleží na plemenu, vlašky aspol. jsou podle mě schopné vyletět i 10 m, jenže to za normálních okolností neudělají, nemají to v přirozenosti. Ale ty 3 metry jsou běžné, sousedům takhle vždycky nocovaly na stromě. Naštěstí kupodivu okolo zahrady normálně stačí plot 1,5 metru, jen výjimečně jsem viděl že by přes něj vlétly do zahrady.

marci1

Domnívám se, že cca 1 m. Např. ale plot by měl být vzhledem
k dravcům vysoký asi 2 m. Třeba liška vyskočí až do výšky 2 m. 🙂
https://www.sle­picar.cz/blog/540-jak-vysoky-plot-pro-slepice.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Marci, tak třeba kuna ten plot rovnou přeleze. (; (; A to je pak v kurníku hukot!