Mr. Marek

Jak vysoká míra podílu reklam byla během televizního vysílání před rokem 1989?

Nejlepší odpověď
annas

Pamatuji si, že reklama se nevysílala uprostřed filmů. Neexistovaly komelrlční TV, k které z reklamy žijí.

Vzpomínám si na pana Vajíčko, který zboží doporučoval, ale nevnucoval.

Pamatuji si některé slogany -My zíráme, vy zíráte – Vizír. Hera – bohyně naší kuchyně. Vanish, skvrn a špíny se zbavíš. Prášek xxx vypere dočista do čista. atd. Ale zřejmě nepatří k „Vajíčkovi“.

Více o reklamě se dovíte v odkazu.. Reklamě jsem nepodléhala, takže jsem ji vypustila z paměti , připomněla jsem si některé slogany.

" Vlastní reklamní oddělení zřídila Československá televize v roce 1966. Mělo jednadvacet kmenových zaměstnanců, kteří spolupracovali s dalšími třemi stovkami externistů – výtvarníků, animátorů, kameramanů, scenáristů a režisérů.

Výsledky jejich činnosti vyplňovaly nejen dvě pravidelné večerní relace, ale také přestávky ve sportovních přenosech.

Během jednoho měsíce odvysílala televize asi čtyři sta minut reklamních pořadů. Objednávaly je výrobní podniky i obchodní organizace, například Česká státní pojišťovna, potravinářský obchod Pramen, Sazka, Klenoty nebo Obchod textilem

Pro dalších více než dvě stě klientů vyráběla televize ročně asi 1200 reklamních filmů v celkové délce kolem 1400 minut."

http://padesat­ky.info/19671968/­122-pan-vajicko-charakter-ceskoslovenske-reklamy

Můžete si spočítat, kolik minut denně připadalo na reklamy ve srovnání se současností. Navíc nebyly uprostřed promítaných filmů či pořadů.

Další odpovědi
Dochy

Co pamatuju tak asi 10s – max 2 minuty mezi pořady (u vyjímečně dlouhých filmů mohlo být něco během přestávky zhruba v půlce)

led

Reklama bola v reklamných blokoch mimo vysielané relácie a filmy.

paul1

Z těch, co v tu dobu v TV běželi, si pamatuji: Nakupujte u odborníků, nebo HERA vlastní sestra másla.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Souhlas, ani ti inzerenti ani přerušování pořadů nesedí. Přitom je to v tom odkazu, který tu annas dala, je to dobře popsané: 2 x5minutový blok denně + něco v přestávkách přenosu.

Dochy

annas: Vizír a Vanish přišli skoro jistě až po sametu. Hera téměř jistě existovala, Ptáček mi nic neříká…

annas

Napsala jsem, že si pamatuji reklamy, ale neuvedla, že patří do socialismu.

Upřesním.

Dochy

Mno předpokládal jsem, že se to vztahuje k dotazu a ten byl „před 1989“. Ale OK 😉 já jen aby to nemátlo

annas

Děkuji. Formulovala jsem opravdu nepřesně, Vizír – tento slogan jsem dala jako téma písemné práce. Ale hlava mapa, nemohla jsem si vybavit, kdy to bylo. stejně název prášku. Ale tomu „ptáčku“ jsem se zasmála, byl to můj „zmetek“.

Pak mně zazvonil telefon, klikla jsem na odeslat,.

Ale dnes se mně nějak nic nedaří, 3× zmatek v obchodě, teď zase toto. . Ale uvědomuji si to.