Elk

Jak vyrobit vlastní kalendář v A3 ?

Nejlepší odpověď
tom004

Používám tento program už pár let a jsem s ním spokojen. Tiskárnu sice nemám, nevyplatila by se mi, ale vím kam jít na A3 tisknout.

http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/os­tatni/tkexe-kalender/.
Doplňuji:
Zapomněl jsem, na A3 je to spíše vyjímka. Běžně kalendáře tisknu na A4.

Další odpovědi
RedC22

Postup bych rozdělil na dvě části:

  1. Samotná tvorba

Tady bych použil CorelDraw nebo nějaký podobný vektorový editor.

  1. Tisk

Nepárl bych se s vlastním tiskem. Existují firmy, které nabízejí potřebné služby. (Praktická připomínka: kalendář bych před tím vyexportoval do pdf, aby neměli problém s podporou formátů)

Michal Kole

V nastavení tiskárny si vybereš rozvrežení papíru, že si A4 vytiskneš na 2× A4 nebo 9× nebo 16× A4 papírů.

bubukaa

Když jsem byla menší tak jsme na základní umělecké škole ve výtvarném oboru dělali kalendář – nakreslili obrázky poskládali dali o obálek a pak se to poslalo nebo dalo nějaké firmě a tam nám na to dali kroužkovou vazbu :)