Pé.ju.ška

jak vypočítat 1000 na jednu třetinu? prosím přesný postup.

Nejlepší odpověď
petruse369

10001/3 to je jako třetí odmocnina z tisíce, což je 10 … nevím, co dodat :)

Další odpovědi
quentos

je třeba vědět, že x na jednu polovinu je totéž jako druhá odmocnina z x.
Analogicky x na jednu třetinu je třetí odmocnina z x. Třetí odmocninu najdete na kalkulačce.

mosoj

Fakt na makovici, dyť jsem ti to napsal. Kdo má vědět co umíš ? Pokud neumíš logaritmy, nespočteš jinak než na kalkulačce (tu třetí odmocninu).
Přihlaš se na doučování .
Doplňuji:
Kdyby jsi alespoň uměla poděkovat. Ale nejsi v tom sama ! Tfuj dost,to je na kebuli.

Michal Kole

je jedna třetina

obyčejný zlomek.

bolak

Jak říkaj…

2^(1/2)=√2
2^(1/3)=∛2
2^(1/4)=∜2

Souvislost je zřejmá. Nejlepší je vykašlat se na nějaký odmocniny úplně a všechno to zapisovat jako zlomky v exponentu.

mosoj

Ono to jde počítat i z hlavy. 10 na třetí je tisíc 10 × 10 × 10 . Tak kolik je asi třetí odmocnina z tisíce .