jircek

Jak vypočítám běžné metry u výkopu o 27,6 krychlových metrech, je-li délka výkopu 49,8 m, hloubka 1 metr a šířka 0,6 m?

pro mne oříšek: délka výkopu 49,8 m, hloubka 1m a šířka 0.6 m. Dá se prosím vypočítat, kolik je to běžných metrů? Děkuji za odpověď\?

Odpovědi
orwell

Běžný metr (bm) něčeho je třeba chápat v trochu jiných souvislostech, viz https://www.sta­vebni-vzdelani.cz/vypocet-bezneho-metru/
I když 49,8 × 1 × 0,6 = 29,88m3, bylo vyhrabáno ve skutečnosti 27,6m3, patrně v důsledku nedodržení zadaných rozměrů. Těžko lze očekávat všude přesnou hloubku 1m i šířku 0,6 m.
1 bm výkopu má tedy objem 1 × 1 × 0,6 = 0,6m3
No a 27,6m3 odpovídá kolika běžným metrům? Podělit dvě čísla už zvládneš sám.

mosoj

Něco ti tu nehraje. Sám říkáš, že délka výkopu je 49,8 m. Nicméně podle těchto parametrů má výkop 29,88 metru kubického. Takže co je správně?

Kelt

Tak budeš muset výkop rozšířit nebo prohloubit, aby ses vešel do těch parametrů.

Dochy

Kolik má výkop „běžných metrů“ z toho nevypočítáš, ale opíšeš. Ale bacha, v těch číslech něco nesedí.