Gestas

Jak vypadalo v ČR zatmění slunce v roce 1999?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Bydlím víc na jihu,takže síla. Poledne a šero jak k večeru. Ptal jsem se v Rakousku, prý bomba!-tma. Určitě k tomu bude něco na netu.
Tady je přehled různých zatmění,vč.stavu v ČR: https://www.as­tro.cz/na-obloze/slunce/zat­meni-slunce.html
Vzpomínám si 2011 jak jsme v práci ráno hledali vhodnou pozorovatelnu. 2015 zrovna při zatmění měl kolega dokonce pracovní úraz.

Další odpovědi
hapiky

Nevěřil bych, že tak malý srpek Slunce, který osvětloval Zemi může dodat tolik světla. Bylo to jako se dívat na krajinu přes mírně tmavé sluneční brýle.

Kepler

To bylo myslím to částečné zatmění, kdy ale ze Slunce zbýval jen uzounký srpeček? Zešeřilo se, všechno jakoby zešedlo, ochladilo se. Ptáci zmlkli. Zrovna jsem byl v práci a úkaz pozoroval přes kotouček rozbité diskety. Byl to pěkný úkaz.