dust8

Jak vypadá žena co se 100 let neostříhala?

Nejlepší odpověď
aliendrone

100 let? No to může vypadat i PLEŠATĚ! 😉 😁 😁

marci1>>> Ta data mi nějak nesedí. Budu počítat tedy že vlas vyrostě těch až 15cm/rok a jeho životnost ne 7, ale rovnou 14 let, ať nežeru. To mi vychází, že maxdélka vlasů je 210cm. To je v rozporu s různými články, videi atd., kde jsou osoby s PĚTI (i více!) metrovou délkou vlasů. KDE je chyba? 😉

Další odpovědi
elkon

Pokud taková existuje, jistě vypadá normálně. Když jsem byl kluk, tak mi moje babi říkala, že nikdy nebyla u holiče (tenkrát se neříkalo kadeřník). Měla vlasy spletené do dlouhého copu a stočené pod šátkem, který nosila stále. vypadala úplně normálně. Večer cop rozpustila a ráno zase zapletla.

marci1

No, ono to s těmi vlasy není tak jednoduché. 15 metrů to rozhodně nebude! 🙂
Rychlost růstu vlasů není na první pohled nijak závratná. Průměrně nám vlasy povyrostou o 1–1,5 cm za měsíc, což je až 15 cm za rok. Kdybychom se tedy 10 let nestříhali, měli bychom vlasy až na zem. V jakém stavu by ovšem vlasy za tu dobu nezastřihování konečků byly, to je věc druhá.
Průměrná životnost vlasů je 7 let a není to tak, že bychom vždy po 7 letech přišli o celou hřívu a museli čekat, až nám opět doroste. Vlasy vypadávají i rostou postupně, takže se nám jednotlivé vlasy na hlavě vlastně střídají.
https://www.ko­cosbeauty.cz/blog/jak-rychle-rostou-vlasy/

da ny

Netuším
Máte na mysli vlasy nebo snad nehty?
Neznám, nemohu sloužit. Bohu dík, nejsem něčeho takového svědkem. Nemohu nic takového, věrohodně, ani potvrdit.;-)

Filip84

To je krávovina, prosímtě. 🙄

Já, když se neostříhám, tak mi vlasy prakticky přestanou růst někde pod zadkem. Budou „do špičky“, prostě jak ti vlasy přirozeně vypadávají každý den, no tak ony vypadávají, plus – minus, stejně, jestli je máš dlouhé 1 cm, nebo 100 cm, akorát, že ne všecky stačí dorůst do maximální možné délky.

Většině lidí nenarostou vlasy nad 90 cm, to je prostě fakt, protože jak dorostou, zhruba, do té délky, tak vypadnou. Takže jak dosáhnou pod zadek, tak pak máš dolů jenom pár vlasů. No tak co, tak si umyju hlavu, vezmu nůžky a zkrátím je na jednotnou délku, což je někde nad zadkem. Pár měsíců rostou „jak o život“, to ano, ale moc delší, než byly, nebudou.

Ženské to mají těžší skrze hormonální nevyváženost, jinak ve vlasech není praktický rozdíl. A hormonální nevyváženost se, s jistým věkem, mezi pohlavími srovná.

hippeace

Nejspíš bude mít roztřepené konečky.
Každý vlas (folikul) má růstové fáze, dle genové výbavy člověka jsou různě dlouhé a není tedy na 100 % jisté že by takový člověk měl několikametrové vlasy.
https://www.gol­dwell.com/cs-cz/vzdelavani/hair-science/hair-facts/the-growth-cycle/

Filip84

marci: Nebudou na zem. Já měl v životě periodu, kdy jsem se deset roků neostříhal, a i běžně si vlasy zkrátím tak co pět, šest, sedm let. Málo komu dorostou vlasy na zem!

zjentek

Filip ty máš na tuty periodu každej měsíc.