Grabca

Jak vypadá Váš jídelníček?

Dobrý den, mohu se zeptat jak vypadá Váš denní jídelníček? Co jíte, kdy jíte s hlavně kolik toho jíte? Stane se Vám někdy, že jídlo vynecháte, že nejíte celý den a nebo naopak, že se někdy přejíte? Držíte diety nebo hladovky? Cvičíte do toho? Máte nějakou speciální stravu jako vegetarián, vegan, frutariáns, paleo stravu, low carb stravu nebo raw stravu? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Necvičím, nehladovím, jím pravidelně. Jím ráno , v poledne a večer. Podle toho co dělám do toho vložím ještě malou svačinu. Jím všechno, různá jídla z různých surovin. Sním toho přiměřeně.

Další odpovědi
zjentek

Odpovědi na tvé otázky jsou velmi individuální a STRAŠNĚ SLOŽITÉ. myslím, že se zajímáš především o objem, protože kladeš důraz na „kolik“. Člověk by měl (vlastně musí) PŘESNĚ vědět, co je kvalitním palivem pro jeho specifický organismus, který musí uspokojit specifické výkony majitele organismu );. Přitom VŮBEC NEZÁLEŽÍ na objemu paliva. Důležitý je obsah. Třeba jediná kapka „síly“ se dokáže vstřebat tak, že zajistí neuvěřitelný výkon. Ale tohle nepracuje „samo od sebe“, stroj (organizmus) řídíme mozkem. A to je věda! Ani se do toho nebudu pouštět, ale…

Víš, jak se říká, že VÍRA je velmi prospěšná a užitečná věc a NÁBOŽENSTVÍ, že celý přístup k podstatě víry vlastně ničí? Tak podobné je to i s přístupem k jídlu. JÍDLO je velmi prospěšná a užitečná věc, ale POŽITEK Z PŘÍJMU POTRAVY celý přístup k podstatě jídla vlastně ničí. A tak než bych zde dělal nutričního poradce, raději poradím, že jídlo je vlastně palivem dobrým pouze k tomu, abychom byli živi. Ano, příjem potravy bohužel JE pro většinu lidí POŽITKEM a každý člověk by si měl nejprve sám na sobě vyzkoušet, zda by v průběhu „bytí“ dokázal najít takové vyžití (activities, life, enjoyment), aby příjem potravy vlastně za požitek vůbec nepovažoval. (;

Když padl komunismus a MY VŠICHNI byli ještě finančně negramotní, byli bychom ochotni za zázračnou dietu poslat peníze prakticky komukoli. A taky se to dělo. Lidé v obálkách posílali peníze výměnou za recept, který měl obratem dorazit. A taky že ano. Obvykle dorazila obálka s cárem papíru s krátkým textem: NEŽER. No… Co k tomu dodat? Uběhlo dalších třicet let a chytřejší nejsme. A paradoxně ani já jsem zde dnes neporadil více. (;

da ny

Jím všechno, kromě toho, co mám zakázáno (brokolice, zelená čočka, kysané zelí, kedluben) a co mi nechutná (paprika, rýžový nákyp, mléčná a dršťková polévka). Strava pestrá.
Jím pravidelně, menší porce. Asi po 3 h. 6 – 8× denně. Chodím později spát, tak 2 – 3 večeře.
Jen zřídka a výjimečně jídlo vynechám. Nikdy nehladovím celý den (nesmím).
Občas se i přejím
Diety nedržím, hladovky nikdy .
Necvičím. Hodně chodím a v práci mám pohybu habaděj. Tu a tam se „protáhnu“,
abych ulevila páteři. Tu i preventivně sama masíruji reflexní masáží na noze (podle Ing. J. Janči).
Žádné výstřelky ve formě tzv. „speciální“ stravy nepěstuji. Jen vynechávám/omezím, to co mi nedělá dobře (alergie = zelená jablka, některé ořechy, zralé banány a kiwi), nebo jen „ochutnám“ (mnoho
Vyhýbám se tonu, co pro člověka není vhodné a zdraváé (ani mi nechutmá),
tedy všen sojovým produktům a kukuřici). Kukuřici výjimečně, klas, cukrovouv mražené směsi.