Tmavovlaska

Jak vypadá praktická zkouška na zdravotníka u Červeného kříže?

Ukazuji to jen na figuríně anebo tam budou živí lidé hrající si na zraněné a já je budu muset ošetřit?

Odpovědi
gecco

Co jsem zatím absolvoval, šlo vždy o figurínu při testu ´uměleckého´ dýchání a srdeční masáže (bylo by nebezpečné ´trénovat´ na člověku, který srdeční masáž nepotřebuje). BTW – už se nedýchá, provádí se pouze nepřímá masáž…
😉
Pokud jde o test první pomoci při nějakém (nepříliš složitém) ´akutním stavu´, pak, obvykle, figuruje figurant (nejčastěji si dělají figuranty frekventanti kurzu vzájemně).
___
´Bojíš se´ živých a nebo figurin?